سلامتی و پزشکی

جایزه مهم دستاوردهای فضایی نصیب چین شد

ماموریت تیان ون-1 چین یکی از معتبرترین جوایز پروازهای فضایی جهان را دریافت کرد.

3 مهر 1401

وزارت بهداشت به سبک ناصرالدین شاه قاجار!

تا اواسط دوره قاجار هنگام بروز بیماری ها شرایط این طوری بود: هیچ تشکیلات و نهادی برای رسیدگی به بهداشت در ایران نبود. اگر بیماری همه گیر مرگباری شیوع می یافت چند نفر از اطبای مرکز را موقتاً جمع می کردند که مشورت بدهند چه باید کرد.

28 شهریور 1401

چطور نفخ شکم را درمان کنیم؟

فاکتورهای زیادی در نفخ شکم نقش دارند، مانند هورمون ها، ژنتیک، تغذیه و غیره. بدین ترتیب همواره هم غذا عامل اصلی نفخ نیست؛ بنابراین شما می توانید با تغییراتی کوچک تفاوت های بزرگی ایجاد کنید.

13 شهریور 1401

مزایای باورنکردنی تنفس عمیق

تهران (پانا) - اگر هر روز پنج تا ده دقیقه وقت تان را با تمرکز لازم و حضور فکر صرف تنفس عمیق بکنید، شاهد 6 مزیت شگفت انگیز آن خواهید بود.

9 شهریور 1401

7 غذای ممنوع برای بدخواب ها

احتمالا همه ما می دانیم که مصرف کافئین قبل از خواب، برای افرادی که به راحتی نمی خوابند، یک فاجعه است. قهوه یا چای قبل از خوابیدن را متوقف کنید.

4 شهریور 1401

باستان شناسان چهار اتاق نو را در خانه ای واقع در پمپئی کشف کردند

ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، باستان شناسان چهار اتاق تازه را در خانه ای واقع در پمپئی کشف کردند.

19 مرداد 1401

چند گیاه گل آبی برای کاشت در باغچه

قرمز، زرد، سفید و … رنگ هایی هستند که در بیشتر گل ها مشاهده می کنیم، اما گل های آبی رنگ کم و خاص تر هستند! اگر شما هم مثل من عاشق رنگ آبی هستید، از این چند گیاه غافل نشوید!

18 مرداد 1401

دارو هایی که باید در قفسه دارو های خود داشته باشید

اگرچه مراجعه به پزشک به هنگام بیماری مهم است؛ اما بعضی مسائل و بیماری ها را می توان با داروهایی که بدون احتیاج به نسخه در داروخانه ها به فروش می رسند، درمان کرد.

16 مرداد 1401

این هلوها را هرگز نخورید، سمی هستند

متخصصین تغذیه و رژیم درمانی درباره کپک های خاکستری یا آبی که وارد هسته میوه هلو می شوند توضیحاتی داد که در ادامه می خوانید.

3 مرداد 1401

هوای تورنتو در شرایط ویژه

آژانس محیط زیست کانادا بیانیه ای برای کیفیت هوای تورنتو و سایر بخش های کلانشهر تورنتو صادر نموده است.شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب باعث افزایش سطح آلودگی شده است.

30 تیر 1401

زابل آلوده ترین شهر ایران و دنیا است

به گفته محقق ارشد موسسه محیط زیست استکهلم زابل یکی از آلوده ترین شهرهای ایران و دنیا است.

24 تیر 1401

نخستین جلسه هماهنگی آموزشگاه ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی اعزامی به بازی های آسیایی هانگ ژو برگزار گردید

صبح امروز و با حضور دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست آموزشگاه ملی المپیک، نخستین جلسه هماهنگی آموزشگاه ملی المپیک با فدراسیون های ورزشی، به منظور ارائه خدمات فنی و تخصصی به تیم های اعزامی به بازی های آسیایی هانگ ژو با حضور مسئولین...

20 تیر 1401

فرهاد مجیدی، قایدی را می خواهد، مهدی چطور؟

نام مهدی قایدی برای طرفداران استقلال در هر حال مجذوب کننده است. حتی اگر این بازیکن بعد از جدایی محبوبیتش را تا حدی از کف داده باشد و دلخوری هایی به وجود آورده باشد. به هر حال مهدی قایدی بازیکنی است که از نظر فنی می تواند به استقلال یاری کند و حتی اگر بعد...

17 تیر 1401

مکمل غذایی که کاهش وزن را 4 برابر می نماید

نتایج تحقیقات علمی نشان داده بعضی از مکمل های غذایی کاهش وزن را بهبود می بخشد. تحقیقات نیز معین کرد اینولین می تواند چهار برابر به کاهش وزن یاری کند.

16 تیر 1401

برگزاری جلسه هماهنگی سفر استانی رئیس جمهوری به قزوین

تهران (پانا) - جلسه هماهنگی سفر استانی رئیس جمهوری به استان قزوین عصر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار گردید.

25 خرداد 1401

حاجی بابایی: زمان مناسبی برای عمل جراحی اقتصادی نیست

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 گفت که کمیسیون تلفیق به خاطر حفظ معیشت مردم و شرایط اقتصادی موجود و جلوگیری از تورم و گرانی مضاعف به این نتیجه رسید که فعلا زمان مناسبی برای عمل جراحی اقتصادی با حذف ارز ترجیحی نیست.

24 خرداد 1401

بیماران مبتلا به کرونا علائم درد و سنگینی قفسه سینه را جدی بگیرند

یک متخصص قلب و عروق با بیان اینکه کرونا می تواند موجب ایجاد عوارض قلبی گردد، نسبت به علائم درد و سنگینی قفسه سینه در بیماران مبتلا به کرونا هشدار داد.

22 خرداد 1401

ارتقای کیفیت پخت غذا با ایجاد آشپزخانه سبز در دانشگاه تبریز

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در مورد راه اندازی آشپزخانه سبز این دانشگاه گفت: ارتقای کیفیت پخت و پز و رعایت هرچه بیشتر اصول بهداشتی و در نتیجه ارتقای سلامت دانشجویان از اهداف اصلی ایجاد آشپزخانه سبز است.

16 خرداد 1401

توالت هواپیماها در آینده ای نزدیک کوچک تر می شوند

شرکت های هواپیمایی به منظور عایدی بیشتر و استفاده بهینه از همه فضای کابین هواپیما، در پی کوچک تر کردن توالت ها و افزایش تعداد جایگاه ها هستند.

15 خرداد 1401

ساختمان های سبز چگونه زمین را نجات می دهند؟

ساختمان های سبز، مزایای زیست محیطی قابل توجهی دارند و شاید بتوانند یک راهکار کارآمد برای حفظ زمین باشند.

6 خرداد 1401
تعداد: (766)