ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است؟!

به گزارش راوه بلاگ، همکاران انگلیس دریافتند که مناطقی از ژنوم ویروس وجود دارد که در آن جهش ها اتفاق می افتد. این پدیده ای به نام هموپلازی است. این بدان معنی است که ویروس بسیار چسبنده است و از طریق جهش های مختلف با بدن سازگار می شود.

ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است؟!

ماسیمو کلمنتی ویروس شناس برجسته ایتالیایی معاون رئیس دانشگاه ویتا-سالوت سان رافائل میلان گفت: در ماه مه، پزشکان ما کاهش تدریجی شدت این بیماری را نشان دادند که بیماران مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان بستری شدند، در این حالت نه تنها در مورد کاهش تعداد بیماران، بلکه در مورد کاهش تعداد بیمارانی که نیاز به درمان در بخش مراقبت های ویژه داشتند، به ویژه در ارتباط با ذات الریه بستری بودند صحبت می کنیم. در همین زمان، تعداد مبتلایان آلوده که می توانند در خانه معالجه شوند، افزایش یافته است.

به گفته کلمنتی، چنین تغییر جدی در تصویر بالینی نیاز به توضیحی علمی داشت، جستجوی آن توسط کارکنان آزمایشگاه میکروبیولوژی و ویروس شناسی بزرگترین موسسه پزشکی خصوصی در ایتالیا، بیمارستان سان رافائل انجام شد.

این ویروس شناس برجسته ایتالیایی اقزود: ما یک مطالعه کوچک را انجام دادیم که 100 بیمار را که از اول مارس تا 15 مارس در بیمارستان بستری بودند و 100 بیمار در نیمه دوم ماه مه بستری بودند را مقایسه کردیم؛ معلوم شد بار ویروس (اندازه گیری شدت عفونت ویروسی که با ارزیابی تعداد ذرات ویروسی در یک حجم معین از مایعات بیولوژیکی محاسبه می شود) در مرحله اولیه این بیماری همه گیر به میزان قابل توجهی ده برابر بیشتر از خاتمه ماه مه بود. این دانشمند تأکید کرد: این نتیجه بسیار مهم است.

طبق گفته کلمنتی، بهبود در تصویر بالینی، همراه با کاهش بار ویروس، احتمالاً به معنای تضعیف خود کرونا ویروس است. تا به امروز، ما نمی توانستیم با اطمینان کامل این را بگوییم، اما به احتمال زیاد این دقیقاً چنین است.

همانطور که این دانشمند تأکید کرد، نتیجه گیری در مورد میرایی ویروس توسط داده های حاصل از تعدادی از کشور ها که در مراحل مختلف بیماری همه گیر قرار دارند، تأیید می شود.

وی همچنین در مورد مطالعه اخیر توسط گروهی از دانشمندان لندن که دنباله های مختلف ژنوم ویروس را که قبلاً در چین، اروپا، ایالات متحده شناسایی شده بودند، صحبت کرد و آن ها را در مراحل مختلف بیماری همه گیر تجزیه و تحلیل کرد.

این میکروبیولوژیست خاطر نشان ساخت: در نتیجه، همکاران انگلیس دریافتند که مناطقی از ژنوم ویروس وجود دارد که در آن جهش ها اتفاق می افتد. این پدیده ای به نام هموپلازی است. این بدان معنی است که ویروس بسیار چسبنده است و از طریق جهش های مختلف با بدن سازگار می شود.

منبع: اسپوتنیک

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 989

به "ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید