حمله سایبری همزمان علیه 74 کشور جهان

به گزارش راوه بلاگ، آمریکا، انگلیس، روسیه، چین، ایتالیا، اسپانیا، اکراین و هند از جمله کشورهایی بوده اند که هدف حملات سایبری قرار گرفته اند.

حمله سایبری همزمان علیه 74 کشور جهان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در رخدادی بی سابقه 74 کشور همزمان هدف حملات سایبری خطرناکی نهاده شدند که کشورهای مهمی چون انگلیس، روسیه و چین را هدف قرار داد و باعث شد بیشتر بیمارستان های انگلیس از خدمت خارج شوند.

کارشناسان اعلام نموده اند که آمریکا، انگلیس، روسیه، چین، ایتالیا، اسپانیا، اکراین و هند از جمله کشورهایی بوده اند که هدف این حملات نهاده شده اند. شرکت امنیتی کسپرسکی روسیه نیز اعلام نمود روسیه بیش از هر کشور دیگری هدف این موج حملات نهاده شده است.

این حمله سایبری شامل یک باج افزار است: بدافزاری که داده ها را کدگذاری نموده و دسترسی کاربر به این داده ها را مسدود می کند. طبق اظهارنظر کارشناسان امنیتی، این بدافزار از فاکتور آسیب پذیری که توسط آژانس اطلاعات ملی (NSA) کشف و توسعه داده شده، بهره گرفته است.

در جریان این حمله سایبری به سیستم خدمات بهداشت ملی انگلیس، دسترسی پزشکان به پرونده بیماران مسدود شد و بخش فوریتهای پزشکی در بیمارستانها و مراکز درمانی ناچار شدند که از پذیرش بیماران سرباز زنند. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، در این حمله سایبری گسترده به رایانه ها در سراسر اروپا و آسیا، سیستم خدمات بهداشت ملی انگلیس-NHS- نیز مورد حمله یک بدافزار نهاده شد؛ به طوری که با مسدود کردن امکان دسترسی پزشکان به پرونده بیماران، بخش فوریتهای پزشکی در بیمارستانها و مراکز درمانی به ناچار از پذیرش بیماران سرباز زدند

ترزا می نخست وزیر انگلیس با انتشار بیانیه ای اعلام نموده که هدف از این حمله سایبری، صرفا شبکه بهداشت و درمان انگلیس نبوده بلکه حمله ای بین المللی به چند کشور و چندین سازمان بین المللی بوده است.

لازم به ذکر است که در میان بسیاری از نهادها و مؤسساتی که مورد این حمله سایبری نهاده شده اند، بیمارستانها و شرکتهای ارتباطات مخابراتی در سراسر اروپا، روسیه و آسیا به چشم می خورند. دو شرکت تلفونیکا اسپانیا و مگافون روسیه نیز در میان قربانیان این حمله سایبری قرار دارند.

به گزارش العالم، این حملات سایبری در انگلیس و یازده کشور دیگر از جمله ترکیه، ویتنام، فیلیپین، ژاپن و با حجمی گسترده تر در روسیه روی داده است. به نظر می رسد که تمامی رایانه ها با باج افزاری مشابه مورد حمله نهاده شده اند و پیامهای باج گیری مشابهی مبنی بر پرداخت 300 دلار جهت گشودن قفل از داده ها به کاربران قربانی ارسال شده است.

اما حمله سایبری به سیستم خدمات بهداشت ملی انگلیس شاید یکی از بی شرمانه ترین موارد این حملات باشد؛ زیرا قربانیان اینگونه حملات بیمارانی هستند که ممکن است جانشان در معرض خطری جدی قرار گیرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 364

به "حمله سایبری همزمان علیه 74 کشور جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله سایبری همزمان علیه 74 کشور جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید