4 وام دانشجویی که پُر متقاضی تر هستند ، افزایش بودجه صندوق رفاه

به گزارش راوه بلاگ، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وام تحصیلی شهریه، ازدواج، مسکن و وام ضروری را به عنوان چهار وام پر متقاضی دانشجویان چهار وام پرمتقاضی دانشجویان برشمرد و گفت: برای نیمه دوم سال تحصیلی 220 میلیارد تومان به منظور پرداخت انواع وام در نظر گرفته ایم.

4 وام دانشجویی که پُر متقاضی تر هستند ، افزایش بودجه صندوق رفاه

دکتر ناصر مطیعی در گفت وگو با راوه بلاگ، ضمن بیان این مطلب به جزییات پرداخت وام های دانشجویی اشاره نمود و اظهار کرد: ما بیش از 18 نوع وام دانشجویی در صندوق رفاه دانشجویان تعریف نموده ایم که دانشجویان بر اساس شرایط خود از این وام ها می توانند استفاده نمایند. اما وام تحصیلی شهریه، ازدواج، مسکن و ضروری چهار وام پر متقاضی دانشجویان است اما بعضی از وام ها نیز نظیر تغذیه، وام دارای شرایط خاص و غیره به افراد خاصی تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: حدود 500 میلیارد تومان برای مجموع وام های تحصیلی 98-99 پیش بینی کردیم که حدود نصف این مبلغ در قالب وام دانشجویی برای نیم سال اول پرداخت شده است. به طوری که به درخواست همه متقاضیان وام پاسخ داده شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان تاکید نمود: اعتبار مورد احتیاج در حوزه وام های دانشجویی برای نیم سال دوم تحصیلی پیش بینی شده است و ما حدود 220 میلیارد تومان برای پرداخت انواع وام های دانشجویی در این نیم سال در نظر گرفته ایم.

دکتر مطیعی همچنین در مورد شرایط دریافت وام ازدواج و مسکن نیز تاکید نمود: اگر یکی از متقاضیان دریافت این نوع شاغل به تحصیل باشند می تواننداز وام ازدواج و مسکن استفاده نمایند. ضمن اینکه سند ازدواج یکی از مدارک دریافت وام ازدواج است که باید در فرم ثبت نام بارگذاری کند.

وی همچنین به بودجه صندوق رفاه دانشجویان در سال 99 اشاره نمود و اضافه کرد: بر اساس لایحه پیشنهادی دولت وجود 15 درصد بودجه صندوق رفاه دانشجویان در سال آینده افزایش یافته است.

مطیعی در ادامه به دغدغه های دانشگاه ها در امسال در حوزه بودجه رفاهی دانشجویان اشاره نمود و اضافه کرد: پیش بینی شرایط رفاهی دانشگاه ها برای امسال فعلا زود است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اعلام اینکه ثبت نام برای دریافت تمامی وام های دانشجویی شروع شده است، گفت: ما مسئله ای در پرداخت وام های دانشجویان در نیم سال اول تحصیلی نداشتیم و به همه لیست های متقاضی وام تعلق گرفته و در نیم سال دوم نیز هیچ مسئله ای در این زمینه نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 650

به "4 وام دانشجویی که پُر متقاضی تر هستند ، افزایش بودجه صندوق رفاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 وام دانشجویی که پُر متقاضی تر هستند ، افزایش بودجه صندوق رفاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید