هزینه صدور مجدد شناسنامه در سال 98 چقدر است؟

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی سازمان ثبت احوال به بیان توضیحاتی درباره هزینه صدور شناسنامه در سال 98 پرداخت.

هزینه صدور مجدد شناسنامه در سال 98 چقدر است؟

به گزارش، سیف الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال درباره هزینه صدور مجدد شناسنامه در سال 98 گفت: هزینه صدور شناسنامه مجدد در سال 98، 30 هزار تومان است و افراد متقاضی تعویض شناسنامه باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

ابوترابی در ادامه درباره هزینه صدور مجدد شناسنامه در صورت صدور مجدد گفت: هزینه صدور شناسنامه مجدد در اجرای مواد 32 و 33 قانون ثبت احوال 100 هزار تومان و هزینه صدور شناسنامه مکانیزه مجدد ناشی از فقدان در مرحله اول 40 هزار تومان، هزینه صدور شناسنامه مکانیزه مجدد ناشی از فقدان برای دومین بار 70 هزار تومان و هزینه صدور ناشی از فقدان برای مرحله سوم و بعد از آن 200 هزار تومان است.

تعویض شناسنامه و دریافت شناسنامه مکانیزه دارای شرایطی است که باید دارای این شرایط باشید و مدارکی را نیز دارا باشید تا بتوانید اقدام به این کار کنید. در ادامه شرایط تعویض شناسنامه و مدارک مورد احتیاج برای آن را مشاهده می کنید:

تعویض شناسنامه های نمونه قدیم دراجرای قانون ثبت احوال الف) با ارائه شناسنامه نمونه قدیم ب) بدون ارائه شناسنامه نمونه قدیم

تعویض شناسنامه های نمونه جدیدمستعمل

تعویض شناسنامه ناشی از اجرای احکام صادره از محاکم دادگستری، تصمیمات متخذه هیات های حل اختلاف، آرای صادره از کمیسیون های تشخیص سن یا مصوبات نام خانوادگی.

تجدید شناسنامه پس از رسیدن فرد به سن 30 سالگی جهت تعویض عکس.

تعویض شناسنامه پس از رسیدن فرد به 15 سال تمام

هر یک از اشخاص زیرمی توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان سراسر کشور، نسبت به تنظیم و امضاء برگ درخواست تعویض شناسنامه و دریافت شناسنامه جدید اقدام کنند.

اشخاص 18 سال به بالا

افراد کمتر از 18 سال که دارای حکم رشد باشند

پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان کمتر از 18 سال

مادر تا زمانی که در قید زوجیت پدر طفل باشد با ارائه شناسنامه خود

سرپرست قانونی (قیم، امین، وصی) برای افراد صغیر و محجور با ارائه مدارک مستندکه سمت او احراز شده باشد

تعویض شناسنامه نمونه جدید مستعمل، اصل شناسنامه، سه قطعه عکس 4×3 تمام رخ جدید (برای اشخاص 15 سال به بالا)، پرداخت هزینه متعلقه طبق تعرفه جاری، چنانچه شناسنامه ای که جهت تعویض ارائه می گردد فاقد عکس باشد ارائه اصل و تصویر مدارک معتبر عکسدار از قبیل (گذرنامه، کارت انتها خدمت وظیفه عمومی یا معافیت، گواهینامه رانندگی، کارنامه عکسدار دوره های تحصیلی هدایت به بالا، معرفی نامه عکسدار محصلین از سوی مدرسه ای که مشغول تحصیل می باشند یا کارت شناسایی عکسدار کارکنان دوایر دولتی باذکر مشخصات سجلی) الزامی است. در ضمنً پس از تطبیق اصل و تصویرمدارک معتبر یاد شده، اصل مدرک مسترد میگردد.

چنانچه صاحب شناسنامه فاقد هر یک از مدارک مذکور در بند 4 باشد به وسیله معرفی وی به نیروی انتظامی، درخواست تأیید عکس خواهد شد. کارمندان دولت و یا کسبه (با جواز کسب) می توانند نسبت به تآیید هویت در ظهر عکس های دارنده شناسنامه اقدام کنند.

در ضمنٌ درخواست تعویض شناسنامه در غیر از محل صدور شناسنامه بلامانع است که در این گونه موارد پس از تنظیم درخواست و آن به اداره ذیربط (محل صدور شناسنامه) نسبت به تعویض و تحویل آن اقدام خواهد شد.

منبع: میزان

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 311

به "هزینه صدور مجدد شناسنامه در سال 98 چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه صدور مجدد شناسنامه در سال 98 چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید