پیش بینی شاخص بورس در روز سه شنبه 8 مهر، شاخص از مرز حمایتی عقب تر می رود؟

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران : شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت 54هزار واحدی، در ارتفاع یک میلیون و 515هزار واحد نهاده شد.

پیش بینی شاخص بورس در روز سه شنبه 8 مهر، شاخص از مرز حمایتی عقب تر می رود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین: در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه یک میلیارد و 823میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 2هزار و 685میلیارد تومان در 237هزار نوبت مورد دادوستد نهاده شد و شاخص بورس با افت 54هزار و 955واحدی، در ارتفاع یک میلیون و 515هزار و 932واحد نهاده شد.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت های سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی، پارس مینو و کربن ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت سر گذاشتند؛ به طوری که شاخص قیمت (وزنی ارزشی) 14411واحد، کل (هم وزن) 5384واحد، قیمت (هم وزن) 3528واحد، آزاد شناور 67522واحد و شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 44335 و 94406 واحد افت کردند.

حالا سئوال اینجاست که شاخص از مرز حمایتی یک میلیون و پانصد هزار واحد عقب می نشیند و بازار در موقعیتی تازه قرار می گیرد؟

علی حیدری، تحلیلگر بازار سرمایه گفت: من معتقدم یکی از مهمترین دلایل ریزش شاخص بورس در بازار به دستورالعمل خلق الساعه روز شنبه مبنی بر ممنوعیت نوسان گیری روزانه باز می گردد.

وی با دستوری خواندن اقتصاد و انتقاد از این دستورالعمل تامید کرد: وقتی نقد شوندگی بازار را نشانه می روید، چطور انتظار رشد ارزش سهام را دارید، طبیعی است معامله گران دست از کار می کشند و صبر می نمایند تا شرایط روشن تر گردد.

وی تاکید نمود: من معتقدم ما در آغاز راستا بی اعتمادی به بازار سرمایه هستیم و هنوز این اتفاق به طور جدی رخ نداده است .

حیدری ادامه داد: ذات بازار سرمایه کسب سود است اگر در بازار مولفه کسب سود خدشه دار گردد، طبیعتا شرایط غیر عادی خواهد شد و این دستورالعمل نیز اتفاقا ذات کسب سود را در بازار ریت سئوال برده است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد مالی شفافی نیست، گفت: این ابهام در عرصه های سیاسی نیز وجود دارد.

وی در پاسخ به این سئوال که فردا بورس چه می گردد؟ گفت: فکر می کنم بازار با تردیدی شبیه امروز کارش را آغاز کند چرا که فردا جلسه مجلس برای رای اعتماد نیز هست و بازار سرمایه با حساسیت این جلسه را دنبال می نماید. وی گفت:در کل معتقدم کماکان ترس و نگرانی در بازار به چشم بخورد و شاید در بعضی سهم های پتروشیمی تثبیت قیمت اتفاق بیفتد اما حرکت شاخص حرکتی آرام و به سمت پایین خواهد بود.

او پیش بینی کرد اگر رای اعتماد وزیر پیشنهادیزصمت بالا باشد، شاخص در محدوده یک میلیون و پانصد هزار واحدی تثبیت گردد و اگر رای اعتماد شنماینده و پایین باشد شاخص به سمت کانال یک میلیون و چهارصد هزار واحد حرکت نماید.

حیدری با اشاره به خروج حقیقی ها از بازار تاکید نمود: حقوقی ها اتفاقا در همین شرایط عملکرد خوبی داشتند .

حیدری گفت: در نهایت من فکر می کنم

به زودی تورم دلار و سکه خود را در بازار سهام نشان می دهد اما باید به این نکته توجه کرد که سکه و طلا هنوز به ثبات نرسیده اند و برای رشد قیمت جا دارند در نتیجه وقتی قیمت ها پر این بازارها متعادل شوند، تورم موجود در این دو بازار تاثیر خود را بر بازار سرمایه نشان خواهد داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1494

به "پیش بینی شاخص بورس در روز سه شنبه 8 مهر، شاخص از مرز حمایتی عقب تر می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شاخص بورس در روز سه شنبه 8 مهر، شاخص از مرز حمایتی عقب تر می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید