فروپاشی یک هیمنه پوشالی در بحران کرونا ، مردم اروپا: آمریکا دیگر ابرقدرت نیست

به گزارش راوه بلاگ، بحران کرونا و شیوه برخورد رئیس جمهوری ایالات متحده با آن صندلی آمریکا را به عنوان رهبر جامعه جهانی نزد مردم اروپا رو به زوال برده است.

فروپاشی یک هیمنه پوشالی در بحران کرونا ، مردم اروپا: آمریکا دیگر ابرقدرت نیست

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش راوه بلاگ به نقل از گاردین، بیش از 60 درصد از مردم آلمان، فرانسه، دانمارک، پرتغال و اسپانیا در یک نظرسنجی گسترده اعلام کردند اعتماد و باور خود را به آمریکا به عنوان یک ابرقدرت عظیم از دست داده اند. تحلیل یافته های این نظرسنجی نشان می دهد شوک شیوع جهانی کرونا به شهروندان اروپا آسیب رسانده و باعث شده است احساس تنها و آسیب پذیر بودن به آنها دست بدهد.

تقریبا در تمام کشورهایی که این نظرسنجی صورت گرفته، بخش زیاد مردم گفته اند درک و دریافت آنها از قدرت آمریکا در زمانه کرونا رو به وخامت گذاشته است. دیدگاه منفی نسبت به صندلی آمریکا در دانمارک 71 درصد، پرتغال 70 درصد، فرانسه 68 درصد، آلمان 65 درصد و اسپانیا 64 درصد بوده است. 46 درصد فرانسوی ها و 42 درصد آلمانی ها گفته اند دیدگاه آنها نسبت به ایالات متحده در دوران شیوع کرونا بسیار زیاد آسیب دیده است.

سوزی دنیسن و پاول زرکا، کارشناسان تحلیل محتوا می گویند شیوه برخورد با بحران کرونا و مهار آن در آمریکا و دست تنها گذاشتن متحدان آن سوی اقیانوس باعث شده است اعتماد اروپایی ها به ایالات متحده بشکند. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان چند روز پیش در تبادل نظر با چند روزنامه برتر اروپا مدعی شده بود دیگر نمی پذیرد که آمریکا خود را قدرت برتر جهان بداند. یافته های این نظرسنجی تازه هم نشان می دهد افکار عمومی پیش تر از این تغییر دیدگاه مطلع شده است.

این نظرسنجی با همکاری شورای روابط خارجی اروپا در روزهای پایانی آوریل و هفته اول ماه می در 9 کشور اروپایی صورت گرفته که حدود 70 درصد جمعیت قاره اروپا در آنها زندگی می نمایند. نکته عجیب اینکه در آلمان و فرانسه تنها دو تا سه درصد پاسخگویان گفته اند می توانند روی یاری آمریکا برای بازسازی اقتصاد آسیب دیده اروپا حساب نمایند. بستن مرزهای آمریکا روی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و خارج کردن 10 هزار نیروی نظامی از آلمان از اقدام های دانلد ترامپ در ماه های اخیر بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1078

به "فروپاشی یک هیمنه پوشالی در بحران کرونا ، مردم اروپا: آمریکا دیگر ابرقدرت نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروپاشی یک هیمنه پوشالی در بحران کرونا ، مردم اروپا: آمریکا دیگر ابرقدرت نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید