طراحی داخلی رستوران مدرن در تهران بهمراه پلان کامل

به گزارش راوه بلاگ، طراحی داخلی رستوران مدرن و امروزی در داخل کشور از یک فرایند بشدت تکراری پیروی می نماید. شاید عامل اصلی این یکنواختی در طراحی داخلی رستوران ها را بشود در تقلید مالکین و مجریان طرح از یکدیگر دانست که ضربه ای عظیم به جذابیت رستوران ها زده است. در بین تمام این طرح های یکنواخت، رستورانی به نام رستوران چوجی به تازگی در تابستان سال جاری افتتاح شده که نشان می دهد خلاقیت در طراحی داخلی چقدر می تواند یک برند و نام را پیروز و متفاوت نشان دهد.

طراحی داخلی رستوران مدرن در تهران بهمراه پلان کامل

جهت دریافت مشاوره خدمات محاسبه هزینه چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به دلیل افزایش جمعیت در تهران، بیشتر پروژه های داخلی از تخریب ساختمان های قدیمی و ایجاد سازه های جدید با طراحی جدید تشکیل می گردد. این موضوع تاثیر بسیار بدی بروی محیط زیست در چندین سال گذشته داشته است. از طرفی، مکانی که این رستوران در آن نهاده شده نیز برای مدت کوتاهی اجاره شده بود، به همین خاطر کاهش تاثیرات منفی تخریب در دستور کار نهاده شد. طوری که دیوارهای موجود در ساختمان قبلی به هیچ عنوان خراب نشده و از چوب و آهن که موادی تجدید پذیر هستند در طراحی داخلی استفاده شده است. توجه به چنین نکاتی از جانب معماران هوشمند ایرانی بسیار قابل توجه است.

همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید، پنل های چوبی در طراحی داخلی این رستوران حرف اول و آخر را می زند. همین عامل، یعنی پوشاندن تمام قسمت ها با چوب طبیعی باعث شده فضای داخلی رستوران بسیار گرم و صمیمی جلوه کند. عاملی که در آرامش خاطر مشتریان تاثیر بسزایی خواهد داشت، مشتری با احساس آرامش بیشتر در کنار غذاهای باکیفیت، مطمئنا تجربه ای خاطره انگیز خواهد داشت و به همین خاطر سعی می نماید در آینده نیز به این رستوران سر بزند.

نکته جالب درباره طراحی داخلی رستوران مدرن زیر مصالح بکار رفته در ساخت و همیچنین نوع بکارگیر آنها است. این مصالح چوبی و آهنی را می گردد به راحتی بازنموده یا سرهم کرد. از آنجایی که مکان این رستوران اجاره ای است، می توان تمام مصالح بکار رفته در طراحی داخلی آنرا باز نموده و در آینده در مکانی دیگر استفاده کرد. چنین کاری هم از لحاظ مالی برای مالک بصرفه است و هم اینکه صدمه بسیار کمتری به محیط زیست می زند چرا که این مصالح قابل بازیافت و بازیابی هستند.

اما حالا به آنالیز دقیق تر طراحی داخلی رستوران مدرن چوجی می پردازم. از زمان های گذشته ما ایرانی ها در مکان هایی زندگی نموده ایم فضاهای خصوصی کاملا از فضاهای عمومی جدا بوده اند طوریکه حتی دسترسی به فضاهای خصوصی نیز محدود می شد. بنابراین ما ایرانی ها خاطراتی از زمان های قدیم در ذهن ناخودآگاهمان ظبط شده که باعث می گردد به مکان های آرام، آسایش بخش و خصوصی تمایل بسیار بیشتری نشان می دهیم، دقیقا مانند افراد قدیمی.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را نیز خوانده اند:

دکوراسیون رستوران سوشی الهام گرفته از رول های غذای سوشی

دکوراسیون رستوران های لوکس با طراحی بسیار خلاقانه و جدید

دکوراسیون رستوران مدرن و امروزی با چیدمانی اصولی و کاربردی

دکوراسیون کافی شاپ مدرن و شیک با طراحی عالی و مثال زدنی

همانطور که در بالا گفتیم بییشتر ما ایرانی ها فضای خصوصی و آرام را ترجیح می دهیم به همین خاطر در طراحی داخلی این رستوران تمرکز اصلی بروی ایجاد فضایی روشن و شفاف در عین حفظ نیازهای فرهنگی و اجتماعی ما ایرانی ها بوده است. قسمت ورودی ساختمان سقفی بلند دارد که بعنوان نقطه آغازی طراحی داخلی پیش روی مشتریان قرار می گیرید. پیوستگی این طرح باعث می گردد بینندگان فضای خالی را دنبال نموده و با کنجکاوی بیشتر به طرح های جذاب بکار رفته در داخل رستوران توجه نشان دهند.

در طراحی داخلی رستوران مدرن سادگی و جذابیت همزمان است که نظرها را به خود جلب می نماید، شکل ها باید طوری طراحی شوند که باعث تحرک و کنجکاوی بیشتر بینندگان گردد. راهروی ورودی نیز طوری طراحی شده که مشتریان در حال عبور و مرور مزاحم افرادی که در فضاهای خصوصی نشسته اند نشوند. این کار باعث شده هر قطعه از طراحی داخلی این رستوران، هویت و ویژگی مخصوص به خود را داشته و در عین حال با فضای کلی در ارتباط و هارمونی کامل باشد.

طراحی داخلی رستوران مدرن

منبع: اتاق
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1632

به "طراحی داخلی رستوران مدرن در تهران بهمراه پلان کامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی داخلی رستوران مدرن در تهران بهمراه پلان کامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید