دستور وزیر بهداشت درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی از چین ، خانواده ها استقبال بروند؟

به گزارش راوه بلاگ، وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به رییس اورژانس کشور درباره نحوه انتقال دانشجویان ایرانی که قرار است امروز از شهر ووهان چین به کشور بازگردند، دستور داد.

دستور وزیر بهداشت درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی از چین ، خانواده ها استقبال بروند؟

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر پیرحسین کولیوند، رییس اورژانس کشور آمده است: بدینوسیله مدیریت نقل و انتقال دانشجویان منطقه ووهان چین در کلیه امور مربوطه به جنابعالی محول می گردد. شایسته است با هماهنگی معاونین محترم بهداشت و درمان به گونه ای عمل گردد که:

1- حتی الامکان مسافرین ورودی مستقیماً از پای پرواز به محل قرنطینه منتقل شوند که در این راستا، امور مربوط به کنترل گذرنامه و غیره می تواند به شکل فوق العاده و ویژه به وسیله رایزنی با مسئولین ذیربط صورت پذیرد.

2- هرگونه تماس و مواردی از قبیل استقبال خانواده ها از این عزیزان به شدت جلوگیری گردد و موارد به نحو مقتضی به اطلاع عموم برسد.

بنا بر این گزارش، وزیر بهداشت دیروز بیان کرد هواپیماهای مخصوصی بامداد سه شنبه 15 بهمن برای بازگرداندن 70 دانشجوی ایرانی ساکن شهر ووهان در چین به این شهر اعزام می گردد. سعید نمکی گفت: این پرواز متشکل از 5 نفر از پرسنل زبده ما شامل متخصص عفونی و پرسنل اورژانس است. همچنین برای همه خدمه پروازی این هواپیما تمهیدات لازم از نظر حفاظت از ویروس فراهم شده است.

وزیر بهداشت این را هم گفت که این 70 دانشجو پس از بازگشت، 2 هفته در قرنطینه خواهند بود و سپس می توانند به خانه های خود بروند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 196

به "دستور وزیر بهداشت درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی از چین ، خانواده ها استقبال بروند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور وزیر بهداشت درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی از چین ، خانواده ها استقبال بروند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید