خبرنگاران بایدن در 2 ایالت دیگر هم پیشتاز شد

به گزارش راوه بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- معاون اول رئیس جمهوری سابق آمریکا در نظرسنجی های دو ایالت پنسیلوانیا و ویسکانسین از رقیب خود رئیس جمهوری فعلی پیشی گرفت.

خبرنگاران بایدن در 2 ایالت دیگر هم پیشتاز شد

در آخرین نظر سنجی مشترک سی بی اس نیوز و یوگاو، رای دهندگان ثبت نام نموده می گویند که کارها در آمریکا جهت بدی را طی می نمایند با این حال، جو بایدن نامزد دموکرات عملکرد بهتری را نسبت به ترامپ درباره مدیریت کووید-19 خواهد داشت.

در پنسیلوانیا، ایالت محل اقامت بایدن، معاون اول رئیس جمهوری سابق آمریکا با حدود 49 درصد نسبت به ترامپ با حدود 43 درصد پیشتاز است. همچنین بایدن در میان کسانی که مایل به رای دادن هستند، 48 درصد شانس انتخاب دارد در حالی که این رقم برای ترامپ نزدیک به 42 درصد است.

در هر دو ایالت ویسکانسین و پنسیلوانیا، ترامپ به خاطر عملکردش در قبال کووید-19 اقبال خوبی ندارد و تقریبا نزدیک به نیمی (47 درصد) از ساکنان این دو ایالت می گویند جو بایدن در مقابله با گسترش ویروس کرونا عمکرد بهتری نسبت به ترامپ خواهد داشت. در پنسیلوانیا 37 درصد هم می گویند که ترامپ کارکرد بهتری در این زمینه خواهد داشت در حالیکه این رقم در ویسکانسین حدود 32 درصد است.

در ویسکانسین، بایدن به عنوان نامزدی دیده می گردد که نیازها و نگرانی های رای دهندگان را بهتر درک می نماید.(44 درصد در برابر 37 درصد)

همانند ایالت های دیگر، نگرش به کووید-19 بیش از اقتصاد بر رای اثر دارد. در پنسیلوانیا، بایدن 73 درصد آرای کسانی را به خود اختصاص داده است که نگرانی زیادی درباره کووید-19 دارند در حالیکه ترامپ 92 درصد آرایی را از آن خود نموده است که اصلا درباره کووید-19 نگرانی ندارند.

اما آرای مدیریت مالی در پنسیلوانیا به گونه ای دیگر است و 46 درصد ترامپ را نسبت به 45 درصد بایدن پیروز می دانند. در ویسکانسین، ترامپ با حدود 47 درصد آرای کسانی که معتقدند در اقتصاد عملکرد بهتری داشته است پیشتاز بایدن با 43 درصد است.

در پنسیلوانیا، 38 درصد رای دهندگان می گویند برگزیدن بایدن اهمیت دارد در حالیکه 62 درصد آن را مهم نمی دانند. رای دهندگان در ویسکانسین هم بیش از پنسیلوانیا فکر می نمایند که برگزیدن بایدن بیشتر اهمیت دارد به گونه ای که 44 درصد آن را مهم و 56 درصد آن را غیر مهم دانسته اند.

به علاوه، 89 درصد رای دهندگان بایدن در ویسکانسین می گویند او نباید نشست های عمومی در ویسکانسین داشته باشد چرا که بسیار خطرناک است. اطلاعات هم حاکی از آن است که بایدن برای شرکت در کنوانسیون عمومی دموکرات ها در میلواکی این ایالت سفر نخواهد کرد.

در تضادی آشکار، هواداران ترامپ درباره کارزارهای عمومی نامزد انتخاباتی شان نظر متفاوتی دارند. در ویسکانسین 68 درصد از رای دهندگان به ترامپ می گویند او باید نشست های عمومی بیشتری را در ایالتشان برگزار کند.

در میان آنهایی که می گویند ترامپ بهتر از حد انتظار عمل می نماید، 90 درصد رای دهندگان در پنسیلوانیا می گویند که مدیریت مالی ترامپ، ریاست جمهوری او را فراتر از انتظار می سازد در حالیکه 61 درصد می گویند او تعامل بهتری داشته است.

در میان آنهایی که می گویند او بدترین عملکرد را داشته است، 90 درصد شیوه تعامل او، 89 درصد نحوه مدیریت کووید-19 و 88 درصد هم مسایل مرتبط به نژاد را زیر سوال برده اند.

در حالیکه رئیس جمهوری ترامپ همچنان نگرانی در خصوص رای گیری پستی را مطرح می نماید، نیمی از رای دهندگان در پنسیلوانیا (49٪) و ویسکانسین (52٪) می گویند که رای گیری پستی باید آسانتر گردد. دموکرات ها در پنسیلوانیا (52٪) و ویسکانسین (62٪) می گویند که ترجیح می دهند در سال 2020 به وسیله پست رای دهند، در مقایسه 10 درصد جمهوریخواهان پنسیلوانیا و 25 درصد جمهوریخواهان در ویسکانسین به این شیوه تمایل دارند.

همچنین بایدن نسبت به دموکرات های سال 2016، عملکرد بهتری درباره مردان و زنان سفیدپوست در ویسکانسین و پنسیلوانیا دارد. در پنسیلوانیا 56 درصد از رای دهندگان سفیدپوست با مدارج دانشگاهی معاون اول رئیس جمهوری سابق آمریکا را در برابر ترامپ با 36 درصد برگزیده اند. در ویسکانسین هم 51 درصد سفیدپوستان بدون مدارج دانشگاهی ترامپ را بر بایدن با 41 درصد ترجیح داده اند.

این نظر سنجی بین 14 تا 17 مردادماه سال جاری در بین یکهزار و 9 نفر در ویسکانسین و یکهزار و 225 نفر هم در پنسیلوانیا اجرا شده است که برای رای دادن ثبت نام نموده اند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 13 آبان ماه سال جاری در سراسر این کشور برگزار خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1319

به "خبرنگاران بایدن در 2 ایالت دیگر هم پیشتاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن در 2 ایالت دیگر هم پیشتاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید