توجه به دانش بنیان ها برای جلوگیری از مهاجرت

به گزارش راوه بلاگ، نایب رئیس اتاق ایران گفت: این اتاق برای تأمین اعتبار نیمی از هزینه راه اندازی کارخانه نوآوری استان را آمادگی دارد و تلاش می کند با حمایت همه بخش ها، این محیط ها در دسترس فعالان دانش بنیان، استارتاپ ها و دانش آموختگان نوآور استان لرستان قرار گیرد.

توجه به دانش بنیان ها برای جلوگیری از مهاجرت

حسین سلاح ورزی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان، با اشاره به راه اندازی کمپین من در لرستان می مانم افزود: فعالیت این شرکت ها در استان منجر به افزایش اشتغال زایی و ارزش افزوده می شود و از مهاجرات به خارج از استان جلوگیری می کند.

سلاح ورزی با برگزاری رویداد یلدای استارتاپی در استان، اظهار کرد: استقرار شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و کاربری های مسکونی نیازمند حمایت است و در این راستا امکان تأمین اعتبار توسط اتاق خرم آباد معادل اعتبار تخصیصی از طرف معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد در این جلسه از تشکیل صندوق پژوهش و فناوری در استان خبر داد.

همچنین در این جلسه مقرر شد مکانی برای راه اندازی کارخانه نوآوری استان در نظر گرفته شود.

آینده فعالیت های اقتصادی متأثر از شرکت های دانش بنیان است

استاندار لرستان نیز در این جلسه گفت: آینده فعالیت های اقتصادی متأثر از شرکت های دانش بنیان است که باید در این راستا برنامه ریزی شود.

سید موسی خادمی با تأکید بر ضرورت برنامه ریزی برای رفع مسائل موجود ادامه داد: چالش های موجود لرستان در راستای میزان تورم، شناسایی شده و در این راستا باید راهکارهای لازم اندیشیده شود.

او اظهار کرد: اکنون بررسی ها نشان می دهد که نه تنها حمل ونقل نقشی در میزان تورم استان ندارد بلکه نسبت به سایر حوزه ها شرایط بهتری دارد.

خادمی شرح داد: لرستان در حوزه خوراکی ها بیشترین اثرپذیری را دارد به طوری که رشد قیمت ها در شرایط اخیر بیشتر بوده است

استاندار لرستان گفت: افزایش بیش ازحد هزینه خوراک یکی از شاخص های کاهش رفاه خانوار است و معمولاً سهم این گروه از کالاها به علت محدود بودن درآمد در خانوارهای فقیر، بزرگ تر است.

او افزود: رشد قیمت در مبلمان و مسکن بالاست و برای کاهش تورم محورها مشخص است و باید برای مسکن برنامه ریزی شود.

خادمی ادامه داد: در حوزه های صنعت و زیرساخت ها برای لرستان فاصله ایجاد شده این در حالی است که در حوزه های جدید مبتنی بر انسان تحصیل کرده استان ظرفیت دارد و نباید در این حوزه عقب بیافتیم.

استاندار لرستان همچنین در خصوص راه اندازی کارخانه نوآوری در لرستان بیان نمود: در صورت ایجاد زیرساخت لازم امکان تخصیص 2 میلیارد تومان اعتبار وجود دارد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 189

به "توجه به دانش بنیان ها برای جلوگیری از مهاجرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به دانش بنیان ها برای جلوگیری از مهاجرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید