تهران تلخ ترین روزهای کرونایی خود را می گذراند

به گزارش راوه بلاگ، تهران (پانا) - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر ضرورت نظارت دقیق بر فرایند رعایت پروتکل های بهداشتی در فرودگاه ها برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت در شرایط فعلی صنعت هوانوردی می تواند به عنوان یک گلوگاه حساس عمل کند.

تهران تلخ ترین روزهای کرونایی خود را می گذراند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی در نشستی که با هدف بررسی اقدامات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مقابله با کرونا با حضور اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در فرودگاه مهرآباد برگزار گردید، با بیان اینکه کشورهای آسیای شرقی علی رغم مجاورت جغرافیایی با چین، نسبت به بسیاری از کشورهای دورتر به نقطه داغ ابتلا تبدیل نشدند، بر نقش پررنگ صنعت هوایی در گسترش بیماری های واگیر اشاره نمود.

وی با تاکید بر اینکه تهران تلخ ترین روزهای کرونایی خود را می گذراند، نگاه مسئولیت پذیرانه مدیران ارشد فرودگاه ها را در کنترل این بیماری بسیار تاثیر گذار توصیف کرد.

وی با بیان اینکه نوع تعهد سازمانی که به عنوان یک فرهنگ در ماه های کرونایی در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران شکل گرفته ارزنده است، گفت: این فرهنگ کماکان به عنوان یک خصلت سازمانی برای استمرار پروتکل ها و شیوه نامه های اجرایی بهداشتی با همان طراوت روزهای آغازین برای صیانت از سلامت مسافرین باید باقی بماند. البته شیوه نامه های استاتیک در روزهای بحرانی جوابگوی نیازها نیستند و شیوه نامه ها باید به صورت داینامیک و پویا تدوین شوند.

زالی با اشاره با ساختار منظم و دیسیپلین پذیر این شرکت، گفت: این شرکت ظرفیت خوبی برای توجه به موازین بهداشتی دارد و کوشش این شرکت در سال های اخیر برای رسیدن به استاندارهای بین المللی یک نقطه قوت است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به چندوجهی و چند ساحتی بودن فرآیند سفر مسافران به وسیله این شرکت، بر ضرورت بررسی سهم خطرات بخش های مختلف از جمله گیت های کنترلی، ایرلاین ها و استقرار در هواپیماها تاکید نمود.

زالی همچنین ضمن اشاره به اینکه نیروهای انسانی شاغل در این سازمان عموما از جمله نیروهای متخصص و مجرب اند که به راحتی امکان جایگزینی آن ها وجود ندارد، بر ضرورت تدوین پروتکل های سختگیرانه برای صیانت از جان و سلامت آنان با راه هایی همچون غربالگری، خوداظهاری، آزمایش ها و معاینات ادواری تاکید نمود.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از توفیق شیوه نامه ها به آحاد شهروندی مرتبط است، نسبت به تهیه بسته های آموزشی برای بالا بردن سطح سواد سلامت مسافران توسط ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران اعلام آمادگی کرد.

زالی همچنین با اشاره به آسیب بزرگی که صنعت هوانوردی در دنیا دیده است، صنعت هوایی کشور را نیز از این آسیب مستثنی ندانست و اضافه کرد: دولت می تواند با پرداخت یارانه با جبران بخشی از این آسیب به کنترل کرونا نیز یاری کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1526

به "تهران تلخ ترین روزهای کرونایی خود را می گذراند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران تلخ ترین روزهای کرونایی خود را می گذراند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید