بانوی پرچمدار المپیک: دو ماه قرنطینه بودم، افت کردم اما کوشش می کنم

به گزارش راوه بلاگ، سمانه بیرامی باهر در خصوص کاهش آمادگی خود در شرایط تعطیلی فعالیت های ورزشی گفت: قدرت بدنی و آمادگی جسمانی ام در این مدت به 10 درصد کاهش پیدا کرد، البته به تازگی تمریناتم را آغاز نموده ام.

بانوی پرچمدار المپیک: دو ماه قرنطینه بودم، افت کردم اما کوشش می کنم

سمانه بیرامی باهر، اسکی باز ایران در گفت گو با خبرنگاران به شرایط خود در شرایط شیوع کرونا و تعطیلی پیست های اسکی اشاره و اعلام کرد: حدود دو ماه واقعا در قرنطینه بودم، در محیط بیرون تمرین نمی کردم و فقط بعضی حرکات ورزشی را در خانه انجام می دادم. با این حال رشته ما سخت است و نمی توانیم با ورزش های داخل خانه آمادگی خود را حفظ کنیم.

او در این مورد اضافه کرد: قدرت بدنی و آمادگی جسمانی ام در این مدت به 10 درصد کاهش پیدا کرد، اگر در زمستان 95 درصد آمادگی داشتم در این مدت به 10 درصد رسیدم. البته به تازگی تمرینات رول اسکی را در جاده های آسفالت و سربالایی آغاز نموده ام.

در عضلاتم ضعف حس کردم

بیرامی در خصوص آغاز تمرینات خود گفت: از اینکه دوباره به تمرین اصلی و مورد علاقه ام برگشته ام خیلی شاد هستم البته در آغاز کارم متوجه شدم که خیلی عقب افتاده ام. در سال های گذشته هم تمریناتم را از بهار آغاز می کردم اما قبلا این ضعف را در عضلاتم حس نمی کردم. البته در مدت سه هفته ای که از آغاز تمریناتم می گذرد خیلی نسبت به قبل بهتر شده ام و باز هم سعی می کننم که به شرایط نرمالم برگردم.

این اسکی باز در خصوص کاهش سطح آمادگی خود اعلام کرد: این کاهش آمادگی در صورتی روی کارم تاثیر داشت که در چند ماه آینده مسابقه ای برگزار می شد اما اکنون مسابقه ای نداریم. مسابقات رول اسکی احتمالا اواخر تابستان یا اوایل پاییز برگزار می گردد بنابراین زمان لازم برای تمرین و آمادگی دارم. با این حال دو ماه عقب هستم و زمانی که می توانستم به تمرین و هوازی اختصاص بدهم را از دست داده ام.

برای المپیک کوشش می کنم

پرچمدار ایران در المپیک زمستانی 2018 در خصوص شانس حضور مجدد در این بازی ها گفت: امیدوارم که سهمیه بگیرم. سه سال از المپیک قبلی که پرچمدار کاروان ایران بودم، گذشته و در این مدت به لطف خدا در تمام مسابقات رول اسکی و اسکی روی برف مقام نخست را کسب نموده ام. هنوز هم کوشش و تمرین می کنم تا رتبه ام را حفظ کنم. مدتی دیگر تا المپیک مانده و باید بیشتر از این سعی کنم.

صندلی بدی در دنیا نداریم

او در خصوص شرایط اسکی بانوان ایران اعلام کرد: با اینکه نسبت به کشورهای دیگر برف کمتری داریم اما صندلی مان بد نیست. کشورهای دیگر 12 ماه برف دارند در حالی که برف ما سه ماه است، از این زمان هم اگر اتفاقی نیفتد، استفاده می کنیم، مثلا سه سال پیش که به المپیک رفتیم تا ماه بهمن برف نیامد، پیست ها چند روز قبل از پرازمان باز شدند و اصلا روی برف تمرین نداشتیم.

بیرامی باهر به ماده تخصصی خود در اسکی اشاره و اعلام کرد: اسکی استقامت دو ماده اسپرینت یا سرعت و دیستانس یا مسافت 10، 15 و 20 کیلومتر دارد که بعضی در اسپرینت و بعضی در دیستانس تخصص دارند، مثال ساده آن ماراتن و دوی 100 متر در دوومیدانی است که ورزشکار 100 متر در مارتن نتیجه نمی گیرد و بالعکس اما هر دو دوومیدانی هستند. تخصص من دیستانس است و در مسافت های 10 کیلومتر بهتر نتیجه می گیرم؛ تا به حال سه بار در قهرمانی دنیا شرکت نموده ام که دو دور اول در مرحله مقدماتی بیست و چهارم شدم و در مرحله مقدماتی جام دنیای اتریش در صندلی 14 قرار گرفتم یعنی 10 پله صندلیم را بهتر کردم اما هیچ وقت در اسپرینت نتیجه نمی گیریم چون تخصص بیشتر اسکی بازان ما دیستانس است. با این حال در مسابقات سرعت شرکت می کنیم تا استرس مان کمتر گردد و تجربه بهتری به دست بیاوریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 941

به "بانوی پرچمدار المپیک: دو ماه قرنطینه بودم، افت کردم اما کوشش می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوی پرچمدار المپیک: دو ماه قرنطینه بودم، افت کردم اما کوشش می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید