این جاده یکطرفه نیست!

به گزارش راوه بلاگ، مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه ارتباط دادن گرانی مرغ و تخم مرغ و مسکن و اجاره بها و بیکاری و... به تحریم ها، ضمن آنکه سخنی بیرون از واقعیت و سرپوشی برناکارآمدی هاست، نوشت: پیغام ضعف به دشمن نیز هست و دشمن را به ادامه تحریم ها تشویق می نماید!. در این میان صدا و سیما وظیفه ای سنگین و حیاتی بر عهده دارد و باید نشان بدهد که این جاده یکطرفه نیست!.

این جاده یکطرفه نیست!

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرنگاران، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان این جاده یکطرفه نیست! نوشت: اگرچه آقای روحانی، طی نزدیک به 8 سال گذشته اظهارات ضد و نقیض قابل ملاحظه ای داشته اند ولی این روزها و در حالی که به نقطه سرانجام دوران ریاست جمهوری خود نزدیک می شوند، بعضی از اظهاراتشان به گونه ای تعجب آور با آنچه از یک رئیس جمهور انتظار می رود فاصله دارد. ایشان به ناهنجاری هایی حمله می نمایند که خود عامل و بانی آن بوده اند و از دستاوردهایی سخن می گویند که وجود خارجی ندارند! و به پیشرفت ها و موفقیت هایی در دولت خود اشاره می نمایند که با آمار و ارقام رسمی تفاوت آشکار دارند!

متأسفانه اظهارات ایشان یک سویه مطرح می گردد و به وسیله رسانه ملی نیز بدون هیچ گونه نقد و پرسشی بازتاب داده می گردد ! به بیان دیگر رسانه ملی که رسالت آن بازتاب واقعیات و بصیرت بخشی است و در این جهت نیز موفقیت های چشمگیری داشته است، نباید اذهان مردم را با انتشار بدون روشنگری اظهارات جناب روحانی، از واقعیات دور کند!

سخن این نیست که اظهارات آقای رئیس جمهور در صدا و سیما منعکس نگردد چرا که سخن گفتن با مردم از یکسو حق مسلم رئیس جمهور است و از سوی دیگر احتیاج مبرم مردم نیز هست که می خواهند از کم و کیف فرایند امور با خبر باشند ولی انتظار آن است که وقتی اظهارات ایشان با واقعیات همخوانی ندارد و یا در مواردی ضد منافع ملی است، انعکاس آن با شرح ضروری و آگاهی بخش همراه باشد.

این روشنگری الزاماً نباید در همان بخش از برنامه سخنرانی رئیس جمهور محترم باشد که اهانت به ایشان تلقی گردد، بلکه در صورت ناهمخوان بودن اظهارات جناب روحانی با منافع ملی، صدا و سیما می تواند ضمن دعوت از کارشناسان خبره به نقد اظهارات ایشان بپردازد.

به عنوان مثال -و به عنوان یکی از ده ها مورد مشابه- رئیس جمهور محترم در حالی که تیم مذاکره نماینده کشورمان راهی مذاکره است، می فرمایند خزانه خالی است! و بدیهی است که حریف، این اظهار نظر را به حساب ضعف ایران و احتیاج مبرم به توافق هسته ای فاکتور می نماید و رادیو فرانسه در تحلیل اظهارات جناب روحانی اعلام می نماید: ارزیابی غرب از شرایط کنونی دولت روحانی، تعامل با فروشنده بدهکار و مشتاقی است که خود را ناگزیر از فروش حقوق ملی می بیند. بر پایه این جمع بندی اگر خریدار شکیبا باشد، شرایط فروشنده را دشوارتر می نماید و در همان حال قیمت فروش را کمتر خواهد نمود!

در همان روزها، صدا و سیما می توانست با دعوت از کارشناسان خبره برای اطلاع مردم (و حتی دشمن) شرح بدهد که اولاً خزانه خالی نیست -که به واقع نیز خالی نبود-و ثانیاً نظام اسلامی در پی تحقق خواسته های قانونی خود است و فروشنده بدهکار و مشتاقی نیست، که به تعبیر دشمن، خود را ناگزیر از فروش حقوق ملی ببیند! آقای رئیس جمهور که پیش از این حتی آب خوردن مردم را در گرو مذاکرات هسته ای می دانستند، اخیراً گرانی مرغ و تخم مرغ را هم به تحریم ها نسبت داده اند! و حال آنکه جناب ایشان تاکید نموده بودند که نباید ناکارآمدی ها را به پای تحریم نوشت!

ارتباط دادن گرانی مرغ و تخم مرغ و مسکن و اجاره بها و بیکاری و... به تحریم ها، ضمن آنکه سخنی بیرون از واقعیت و سرپوشی برناکارآمدی هاست، پیغام ضعف به دشمن نیز هست و دشمن را به ادامه تحریم ها تشویق می نماید! و این درحالی است که این روزها، آمریکا در مقابل راهبرد رسماً اعلام شده ایران با بن بست رو به رو شده است و... نمونه هایی از این دست، در مواضع و اظهارات 8 ساله آقای روحانی کم نیست که بعضی از آنها، آسیب های جدی نیز به دنبال داشته است که تحمیل فاجعه برجام به مردم و نظام، از جمله آنهاست که نباید برای مردم بدون روشنگری بماند و در این میان صدا و سیما وظیفه ای سنگین و حیاتی بر عهده دارد و باید نشان بدهد که این جاده یکطرفه نیست!

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2369

به "این جاده یکطرفه نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این جاده یکطرفه نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید