اعتیاد به سفر و 21 نشانه برای اثبات آن

به گزارش راوه بلاگ، واژه اعتیاد به صورت وضعیتی که شخص عادت شدیدی به انجام یک عمل داشته باشد یا چیزی که به صورت روحی و روانی یا حتی جسمی به صورت عادت درآمده است و ترک آن کار آسانی نیست و نیازمند انجام یک سری فعالیت های خاص باشد تعریف می گردد. قطعا در این وب سایت همگی ما عاشق گردشگری، سفر و سفر کردن هستیم. هدف از این وب سایت هم دقیقا همین است و بخش های مختلف آن به همین منظور در حال فعالیت هستند. همه ما خاطرات کودکی خود را به خوبی به یاد داریم. این که چگونه داستان های واقعی یا خیالی را در خصوص سفر و گردشگران مختلف می شنیدیم و می خواندیم و اکنون به عنوان فردی که عاشق سفر کردن است در اینجا به دور یکدیگر جمع شده ایم.

اعتیاد به سفر و 21 نشانه برای اثبات آن

جدا شدن از روال عادی و روزمره زندگی برای تمام افراد امری الزامی است اما رسیدن به پاسخ این سوال که آیا ما به سفر کردن اعتیاد داریم یا خیر بحث دیگری است. مباحث و سوالات زیادی در این زمینه مطرح است. آیا از ابتدای تولدمان عشق به سفر کردن و کشف کره زمین در خون ما وجود داشته یا اینکه این اتفاق امری است که به صورت تدریجی در طول گذر زمان با کارهایی همانند تماشا یک فیلم، مطالعه یک کتاب یا نشستن پای صحبت های دیگران من باب خاطراتشان از سفر در درون ما بوجود آمده است.

آیا ما واقعا به سفر کردن بیش از حد اعتیاد داریم؟

سوال هایی که حول سفر کردن در فکر ما پدیدار می شوند تمامی ندارند! فقط کافیست کمی فکر کنیم که چقدر در خصوص ادامه زندگی مان و سفر کردن در فکر خود برنامه می چینیم و فکر می کنیم. جملاتی از قبیل: مگر زندگی چند روز است؟ باید نقاط تماشای دنیا را دید و آن را کشف کرد و تجربیات و خاطراتی طلایی برای ادامه زندگی بدست آورد. همانطور که گفته شد، سوالاتی که در زمینه مطرح می شوند بی خاتمه هستند و هیچ راهی برای یافتن پاسخی قطعی به آن ها وجود ندارد مگر اینکه چمدان خود را ببندیم و از مرزهای گوناگون این کره خاکی عبور نموده و همه نقاط آن را از نزدیک مشاهده کنیم. اما سوال دیگری که پیش می آید این است: چقدر باید سفر کنیم؟ و آیا ما واقعا به سفر کردن بیش از حد اعتیاد داریم یا خیر؟ پاسخ این سوال را در ادامه به صورت 21 نشانه مطرج خواهیم. هر چقدر بیشتر این نشانه ها را در خود مشاهده کردید یعنی اعتیاد و تمایل بیشتری به سفر کردن دارید. این شما و این 21 نشانه که ثابت می نماید شما چقدر به سفر کردن اعتیاد دارید:

1. شما از این سوال متنفر هستید: اهل کجایی؟ و علت این امر تنها این مسئله است که شما خود را متعلق به مرز خاصی از این کره خاصی نمی دانید و دوست ندارید که تنها به یک نقطه محدود باشید. شما تمایل دارید که متعلق به همه جا باشید و در پاسخ به سوال مذکور بگویید: همه جا!

2. ماندن در خانه یا شهر خودتان بیش از سه ماه شما را اذیت می نماید و دوست دارید حداقل هر سه ماه یکبار از نقطه استقرار همیشگی خودتان جدا شده و سفر کنید.

3. شما به ندرت در جواب به تجربیات تازه می گویید نه! چرا که دوست دارید همواره تحربیات تازهی بدست بیاورید!

4. بازگشت به خانه خودتان یک نوع استراحت بین سفرهایتان محسوب می گردد و بازگشت به شهر و خانه همیشگی تان حکم تعطیلات بین سفر را دارند!

5. شما تمایل دارید تا پول خود را خرج سفر و تجربیات تازه بکنید تا اینکه چیزهای مادی برای خودتان خریداری کنید!

6. از مرخصی های کاری خودتان الکی و بی علت استفاده نمی کنید چرا که مایلید تا از آن ها برای سفر کردن استفاده کنید.

7. فکر کردن به بازدید از منطقه ها و کشورهایی که تا به حال آن ها را ندیده اید باعث می شوند که شدیدا مشتاق به سفر کردن بشوید!

8. معمولا زیاد برنامه ریزی برای سفر انجام نمی دهید چرا که دوست دارید برنامه ها خود به خود بوجود بیایند.

9. خالصانه کار می کنید و پول خود را ذخیره می کنید تا خرج سفر کردن بشوند!

10. فکر کردن در خصوص این ایده که همراه با دوستان نزدیک خود سفر کنید بسیار شما را هیجان زده می نماید اما هیچگاه برنامه های سفر خود را وابسته به دوستان خود نمی چینید.

11. اگر اسمی از ازدواج کردن، تشکیل خانواده یا موارد این چنینی به میان بیاید زیاد حال خوشی به شما دست نخواهد داد چرا که دوست ندارید به این مسئله فکر کنید که شاید کوچکترین عاملی باعث گردد تا برنامه های سفرتان به هم بریزد!

12. دوستان و آشنایان شما، شما را یک فرد خود جوش و بسیار فعال می دانند!

13. به هیچ وجه برای شما عجیب و غیر عادی نخواهد بود اگر برنامه سفر بعدی خود را زمانی بچینید که هم اکنون در سفر هستید!

14. سعیمی کنید تا حد امکان به چیزی وابسته نباشید و برای سفر کردن بسیار راحت و بدون دغدغه باشید.

15. یک شغل روتین (از ساعت 9 تا 17) را به هیچ وجه دوست ندارید و با آن ارتباطی برقرار نخواهید کرد چرا که این مسئله را عاملی برای لطمه وارد شدن به برنامه های سفر خود می دانید!

16. به فعالیت های جانبی که به سفر کردن مربوط می شوند علاقه دارید. در خصوص سفر وب گردی می کنید، کتاب و مقاله می خوانید و اطلاعات خود را به روز نگه می دارید.

17. سفر کردن تنها با یک کوله پشتی را دوست دارید و تمایل دارید که آزادانه سفر کنید و چیزی سد راه شما نگردد.

18. اگر بیشتر افراد موقع ترک کردن خانه حس بدی داشته باشند و ناراحت شوند، شما هنگام اتمام سفر و بازگشت به خانه این حس را خواهید داشت!

19. به هیچ وجه هنگام روبرو شدن با افراد تازه مضطرب نمی شوید.

20. پروفایل شما در شبکه های اجتماعی همواره با عکس ها و فیلم های سفرهای اخیرتان به روز است!

21. اگرچه هنگامی که می فهمید که به سفر کردن اعتیاد دارید امکان دارد که احساس گناه و پشیمانی به شما دست دهد مبنی بر اینکه به مقدار کافی زندگی نمی کنید؛ اما همچنان فکر کردن به سفرهای تازه، آشنا شدن با دوستان تازه و کسب تجربه های ارزشمند شما را هیجان زده خواهد نمود.

منبع stayatbase

کجارو

منبع: تریپ
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2916

به "اعتیاد به سفر و 21 نشانه برای اثبات آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتیاد به سفر و 21 نشانه برای اثبات آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید