5هزار میلیارد تسهیلات برای توسعه بازار نانوفناوری

به گزارش راوه بلاگ، ایجاد بسترهای تامین اقتصادی و رونق بازارسازی ضرورتی برای توسعه بازار محصولات ایران ساخت است تا این محصولات به بازارهای داخلی و بین المللی وارد شوند.

5هزار میلیارد تسهیلات برای توسعه بازار نانوفناوری

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با حمایت از تامین اقتصادی بازارهای این حوزه که در سند توسعه کاربرد فناوری نانو در افق 1404 تعریف شده است زمینه را برای ورود این محصولات به جامعه و تجاری سازی توانمندی های فناورانه فراهم نموده است.

در این سند وجود برنامه های منسجم و منعطف و تأمین منابع اقتصادی مور داحتیاج دو راهبرد مودر توجه بوده است و برنامه های اجرایی آن هر 3 سال یک بار و اقدامات اجرایی آن به صورت سالانه مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورت احتیاج، تغییر می نماید.

رشد حمایت های اقتصادی نانوفناوری

از سال 1384 تا خاتمه سال 1399 بیش از 5هزار و 283 میلیارد ریال به برنامه های ملی پیشرفت فناوری نانو اختصاص یافته است. با سرمایه گذاری هوشمند دولت ها در فناوری نانو برای یاری به بخش خصوصی برای توسعه و تجاری سازی محصولات ایران ساخت، علاوه بر تحقق دستاوردهای قابل توجه همانند توسعه صنایع دانش بنیان و افزایش بهره وری صنایع موجود، جلوگیری از خروج ارز، کاهش قیمت محصولات داخلی و افزایش اشتغال متخصصان، چندین برابر بودجه هزینه شده به صورت اقتصادیات حاصل از فعالیت بخش های تولیدی به خزانه دولت بازمی شود.

با گذشت بیش از 15 سال از شروع برنامه ملی پیشرفت فناوری نانو در کشور، توانمندی قابل توجهی در دانشگاه ها و مراکز علمی و مراکز نوآوری ایجاد شده است. بعلاوه شرکت های دانش بنیان و خلاق نانو با تکیه بر این توانمندی ها توانسته اند در جهت مناسبی برای جهش تولیدات دانش بنیان قدم بگذارند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2578

به "5هزار میلیارد تسهیلات برای توسعه بازار نانوفناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5هزار میلیارد تسهیلات برای توسعه بازار نانوفناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید