با این 10 راه چاره، بدون یاری خارجی اقتصادایران را نجات دهید

به گزارش راوه بلاگ، جمعی از اقتصاددان کشور در نامه ای به رئیس جمهور راه حل های دهگانه را بدون یاری خارجی برای نجات اقتصاد ایران پیشنهاد کردند.

با این 10 راه چاره، بدون یاری خارجی اقتصادایران را نجات دهید

جهت دریافت مشاوره خدمات نمونه تراکت سیاه و سفید از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، جمعی از اقتصاددان کشور در نامه ای به رئیس جمهور راه چاره های دهگانه را بدون یاری خارجی برای نجات اقتصاد ایران پیشنهاد کردند.

در این نامه تاکید شده است: توسعه روابط سیاسی با همه دولت هایی که بطور متقابل به کشور ما احترام می گذارند هم، به نفع اقتصاد ایران است و باید همچنان در دستور کار دولت محترم باشد.

متن کامل نامه به این توضیح است:

جناب آقای حسن روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم.

امروز در بانک مرکزی فرمودید بلد نیستید با تکیه بر داخل و بدون یاری خارجی مسائل اقتصادایران را حل کنید.

یادآوری می کنیم کثیری از کارآفرینان و کارشناسان کشور تاکید دارند مسائل اصلی اقتصاد کشور، بیشتر ناشی از سوءمدیریت و تحریم داخلی است نه خارجی.

اینجانبان جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و پژوهشگران اقتصاد ایران، در پاسخ به فراخوان ضمنی امروز شما، با حسن نیت و حسب وظیفه ملی، 10 راه چاره کم هزینه و مؤثر در کوتاه مدت را که بدون تکیه بر خارج، می تواند اقتصاد ایران از بن بست فعلی نجات دهد تقدیم می کنیم:

1. صدور مجوز های کسب وکار را سهل و انحصار دسترسی به شغل را حذف کنید.

2. همه سفارتخانه های ایران را مامورکنید با تمام توان به یاری صادرکنندگان کالا ها و خدمات ایرانی بشتابند.

3. بانک ها را از خرید و نگهداری املاک و رقابت با یکدیگر برای بالابردن نرخ سود سپرده منع کنید.

4. بازار سرمایه را مأمور کنید با استفاده از ابزار های جدید اقتصادی و تسهیل انتشار اوراق، نقدینگی موجود را بسوی فراوری راهنمایی کند.

5. به سازمان تأمین اجتماعی دستور دهید بجای فشار غیرقانونی بر واحد های فراوریی برای تأمین مخارجش، هزینه های زایدش را مهار کند و جلوی هدر رفتن منابعش را بگیرد.

6. به بانک مرکزی دستور دهید با روش های نوین جایگزین سوئیفت نظیر رمزارزها، پیمان های پولی دوجانبه با شرکای اصلی تجاری و… تحریم های بانکی کشور را کم اثر کند

7. وزارت کشور را مأمور کنید با اجرای ماده 16 قانون بهبود محیط کسب وکار، برای فراوریکنندگان کوچک ایرانی، بازار و امکان فروش فراهم کند.

8. در تصمیم 3 ماه پیش تان درباره بنزین بازنگری و دستورفرمایید سهمیه بنزین، بجای هر خودرو، به هر کارت ملی تخصیص یابد و نرخ بنزین خارج از سهمیه، از سازوکار عرضه و تقاضای سهمیه ها حاصل گردد.

9. با شناسنامه دار کردن همه تراکنش های بانکی و تلفیق بانک های اطلاعاتی موجود، از حدود 100 هزار میلیارد تومان فراراقتصادیاتی ثروتمندان جلوگیری و کسر بودجه موجود را جبران کنید. فردی را هم که 7 سال پیش به شما تلقین کرد نباید در حساب های شهروندان سرک کشید، برای همواره از خود برانید.

10. با تصویب و اجرا قانون اقتصادیات بر عایدی سرمایه، تقاضای سوداگری را از بازار های خودرو، مسکن، طلا و ارز بیرون کنید تا سرمایه های مردم بجای سوداگری های ضدفراوریی، بسوی فراوری راهنمایی شوند.

خواهش می کنیم به دستگاه های اجرایی دستور فرمائید بدون فوت وقت این سیاست ها را اجراکنند تا با رونق ایجادشده در اثر آن، هم فشار اقتصادی بر اقشار کم درآمد کاهش پیداکند و هم برای کثیری از جویندگان کار، شغل مناسب ایجادشود.

بدیهی است توسعه روابط سیاسی با همه دولت هایی که بطور متقابل به کشور ما احترام می گذارند هم، به نفع اقتصاد ایران است و باید همچنان در دستور کار دولت محترم باشد.

با آرزوی ایرانی سربلند و مقتدر

پنجشنبه 26 دیماه 1398

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 258

به "با این 10 راه چاره، بدون یاری خارجی اقتصادایران را نجات دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این 10 راه چاره، بدون یاری خارجی اقتصادایران را نجات دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید