کشف آشپزخانه قرون وسطایی سالم

به گزارش راوه بلاگ، باستان شناسان آشپزخانه ای را در جمهوری چک کشف کرده اند که به قرون وسطی تعلق دارد و بسیار سالم به جای مانده است.

کشف آشپزخانه قرون وسطایی سالم

به گزارش انشنت اوریجینز، باستان شناسانی که در جمهوری چک مشغول کاوش بودند به یک اکتشاف غیرمعمول و هیجان انگیز دست یافته اند که قدمت آن به قرن ها قبل بازمی گردد.

گروهی از باستان شناسان که در یک خانه قرون وسطایی واقع در استان موراوی ـ سیلزی مشغول حفاری بودند، به آشپزخانه ای دست یافتند که در کمال تعجب سالم به جای مانده و در بخش های زیرین ویرانه های به جای مانده از این خانه مخفی شده بود.

بر اساس برآوردهای اولیه باستان شناسان، گمان می رود این آشپزخانه در اوایل قرن پانزدهم میلادی ساخته شده باشد. باستان شناسان این اتاق 600 ساله را از داخل یک خانه چوبی دفن شده از دل خاک بیرون درآوردند.

این خانه چوبی نیز در نزدیکی دیوارهای تاریخی شهر نُوی یْیچین (Nový Jičín) کشف شد. گمان می رود کسانی که در این موقعیت مکانی زندگی می کرده اند جزو اشراف زادگان بوده اند.

آشپزخانه این خانه درحالی کشف شد که درون آن اجاق آجری قرار داشت. باستان شناسان همچنین چندین ظرف سالم سرامیکی را در این آشپزخانه کشف کردند که هنوز درپوش به آن ها متصل بود. از جمله دیگر آثار تاریخی که کشف شده است به یک قاشق آشپزی چوبی می توان اشاره کرد.

باتوجه به این که نشانه هایی از آتش سوزی روی دیوار این خانه وجود دارد، گمان می رود ساکنان این خانه ناچار شدند به دلیل آتش سوزی از خانه فرار کنند و بسیاری از لوازم ارزشمندشان را رها کنند.

منبع: ایسنا

منبع: فرارو
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 3061

به "کشف آشپزخانه قرون وسطایی سالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف آشپزخانه قرون وسطایی سالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید