کرونا بخش دیگری از توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی را نشان داد، انجام 30 درصدی آموزش مجازی در پساکرونا

به گزارش راوه بلاگ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: با شیوع کرونا و راه اندازی آموزش الکترونیک و مجازی بخش دیگری از ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی تعیین شد.

کرونا بخش دیگری از توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی را نشان داد، انجام 30 درصدی آموزش مجازی در پساکرونا

نعمت الله نعمتی در مصاحبه با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری خبرنگاران درباره برگزاری کلاس های مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به محض شیوع کرونا در کشور و تعطیلی دانشگاه ها، آموزش مجازی را در واحدهای خود در سراسر کشور به راه انداخت.

این مسئول اضافه نمود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان نیز از جمله واحدهای پیشرو در این زمینه بود و با هماهنگی که با واحد الکترونیک سازمان مرکزی انجام شد به سرعت تمام کلاس های این واحد دانشگاهی در فضای مجازی فعال شد.

وی ادادمه داد: با آموزش هایی که به استادان و دانشجویان داده شد، این کلاس ها در ماه اسفند 98 فعالیت خود را شروع کرد؛ البته با شروع کلاس ها در نخستین روزها با مشکلاتی روبرو بودیم که بیشتر فنی بود و ناآشنایی دانشجویان با این نوع آموزش که به مرور رفع شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اظهار کرد: بعد از اینکه برگزاری کلاس ها در همه واحدهای دانشگاه آزاد در سراسر کشور فراگیر شد به دلیل فعالیت همه کلاس های مجازی با کندی اینترنت روبرو شدیم که در این زمینه نیز با درایت کارشناسان فنی رفع شد.

نعمتی با بیان اینکه کلاس های مجازی در مقطع تحصیلات تکمیلی به صورت روتین و منظم در حال برگزاری است، گفت: سعی کردیم در مدت کوتاهی کلاس های مجازی را راه اندازی کنیم، راه اندازی این کلاس ها حدود یک هفته طول کشید و بعد از فعالیت در ایام نوروز و تعطیلات عقب ماندگی ها را جبران کردیم.

جوابگویی آنلاین به دانشجویان و استادان

این استاد دانشگاه اضافه نمود: از آنجایی که این سبک آموزشی تازه در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت خود را شروع نموده سعی کردیم شماره تلفن های اعضای تیم پشتیبانی را در اختیار دانشجویان قرار دهیم تا اگر احیاناً با مسئله ای روبرو شدند، بتوانند با هدایت خبرنگارانن رفع نمایند، در فضای مجازی نیز با راه اندازی کانال های اطلاع رسانی سعی کردیم پشتیبانان را به صورت آنلاین جوابگوی دانشجو و استاد قرار دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اضافه نمود: با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برای دانشجویانی که امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نداشتند، واحد رایانه تدارک دیده شد تا بتوانند با حضور در آن در کلاس های مجازی خود حضور پیدا نمایند.

نعمتی درباره تجربه به دست آمده از این سبک آموزشی به خبرنگاران گفت: اکنون هیچ کدام از دانشگاه ها مانند دانشگاه آزاد اسلامی نتوانسته در این حجم گسترده بخش قابل توجهی از دانشجویان را در پوشش آموزش مجازی قرار دهد که در نوع خود بی نظیر است و شیوع ویروس کرونا در کشور باعث شد توانمندی دیگری از توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی فعال گردد.

حذف زمان با آموزش مجازی

وی بیان نمود: یکی از جنبه های مثبت آموزش به صورت مجازی این است که محدودیت زمانی را برمی دارد و بازخوردهایی که از برگزاری کلاس ها دریافت کردیم متوجه شدیم برخی از کلاس ها با هماهنگی بین استاد و دانشجویان در ساعاتی از شب برگزار شده و این سبک آموزشی به یاری برگزاری آمده است، از سوی دیگر خانواده ها وقتی دیدند که با شیوع ویروس کرونا در کشور و مشکلاتی که به وجود آمده دانشگاه آزاد اسلامی بخش آموزشی خود را تعطیل ننموده و با قدرت به فعالیت خود ادامه داده با بخش دیگری از ظرفیت های این دانشگاه آشنا شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در خصوص استفاده از ظرفیت آموزش مجازی و الکترونیک بعد از خاتمه بحران اظهار کرد: به نظرم با این کار ظرفیت سازی خوبی برای آموزش مجازی در دانشگاه آزاد انجام شد و حداقل با توجه به نوع رشته ها می توان گفت حدود 30 درصد از آموزش های فعلی را می گردد با این روش برگزار کرد.

4117/4062/

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 777

به "کرونا بخش دیگری از توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی را نشان داد، انجام 30 درصدی آموزش مجازی در پساکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا بخش دیگری از توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی را نشان داد، انجام 30 درصدی آموزش مجازی در پساکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید