خبرنگاران آموزش و پرورش ساخت تبلت های دانش آموزی را سفارش داد

به گزارش راوه بلاگ، تهران- خبرنگاران- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه طراحی تبلت های دانش آموزی را به وزارت ارتباطات سفارش داده است تا با ساخت این وسایل ارتباطی، دانش آموزان در محیطی امن از محتوای آموزشی بهره مند شوند؛ البته بخشی از این برنامه در سال تحصیلی آینده محقق می شود.

خبرنگاران آموزش و پرورش ساخت تبلت های دانش آموزی را سفارش داد

علی الهیار ترکمن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش خبرنگاران درباره دسترسی نداشتن شماری از دانش آموزان به وسایل هوشمند ارتباطی و عدم بهره مندی آنها از شبکه آموزشی شاد گفت: تهیه وسایل هوشمند برای دانش آموزان را از وزارت ارتباطات پیگیری می کنیم؛ به عنوان بخشی از مسوولیت اجتماعی آن وزارت خانه، پیشنهاداتی شده و قرار است که همکاری هایی نیز صورت گیرد.

وی اضافه کرد: شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا به آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات تلنگری زد که مانند بسکمک از کشورها تبلت های دانش آموزی طراحی کند، بسازد و در اختیار دانش آموزان قرار دهد. به همین منظور قرار است به سمت این حوزه حرکت شود تا تبلت هایی در داخل کشور طراحی شود که مخصوص دانش آموزان باشد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش معتقد است باید تبلت های دانش آموزی تهیه شود و در اختیار دانش آموزان قرار گیرد تا دانش آموزان بتوانند در یک محیط امن از فضای اینترنت استفاده کنند و همچنین از محتوای آموزشی بهره مند شود.

وی درباره هزینه این تبلت های دانش آموزی بیان نمود: آموزش و پرورش سفارش دهنده این تبلت های دانش آموزی به وزارت ارتباطات است؛ بنابراین میزان برآورد هزینه توسط وزارت ارتباطات انجام می شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بخشی از برنامه تهیه تبلت ها در سال تحصیلی آینده محقق می شود، گفت: در حال حاضر کمتر از یک ماه به انتها سال تحصیلی باقی مانده و احتمال دارد تهیه تبلت های دانش آموزی در این یک ماه محقق نشود اما بر اساس تفاهم نامه ها و مذاکرات اجرا شده، بخشی از این کار در سال تحصیلی آینده محقق می شود.

الهیار ترکمن درباره راه چاره آموزش و پرورش برای آموزش دانش آموزانی که به شبکه شاد دسترسی ندارند، گفت: برای دانش آموزانی که امکان دسترسی به وسایل هوشمند ارتباطی و شبکه شاد ندارند، گزینه های مختلفی طراحی شده است.

وی اضافه کرد: استفاده از آموزش های شبکه های استانی، آموزش رسانه ای، بسته های آموزشی، رعایت پروتکل های بهداشتی و آموزش حضوری می تواند به آموزش دانش آموزان در شرایط بحرانی شیوع کرونا و تعطیلی مدارس کمک کند تا در نهایت هیچ دانش آموزی از چرخه آموزش خارج نشود.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 822

به "خبرنگاران آموزش و پرورش ساخت تبلت های دانش آموزی را سفارش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آموزش و پرورش ساخت تبلت های دانش آموزی را سفارش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید