کاردار سفارت آمریکا: طالبان خواهان آزادی 7 هزار زندانی دیگر است

به گزارش راوه بلاگ، کاردار سفارت آمریکا در کابل خاطرنشان کرد که طالبان انتظار دارد که تا اواسط ماه دسامبر 7 هزار زندانی دیگر این گروه از زندان های دولت افغانستان آزاد شوند.

کاردار سفارت آمریکا: طالبان خواهان آزادی 7 هزار زندانی دیگر است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، راس ویلسون کاردار سفارت آمریکا در کابل اظهارداشت: گروه طالبان براساس توافقنامه قطر انتظار دارد که تا اواسط ماه دسامبر 7 هزار زندانی دیگر این گروه آزاد شوند.

این در حالی است که طالبان در دیدارهای اخیر با مقامات آمریکایی نیز بارها بر مسئله آزادی زندانیان به جامانده و اجرای توافقنامه قطر تاکید نمودند.

ویلسون در این باره گفت: بخش مشخصی درباره 7 هزار زندانی طالبان در توافقنامه آمریکا-طالبان وجود دارد و اگر محاسبه شوند طالبان طبق مفاد این توافقنامه انتظار دارد که تقریباً اواسط ماه دسامبر این زندانیان آزاد شوند.

وی همچنین تاکید نمود: همه بخش های توافقنامه با یکدیگر گره خورده و تلاقی دارند، شما نمی توانید تنها یک مورد را بیرون بیاورید و بگویید این یکی باید رعایت گردد بدون دیگر جنبه ها عملی گردد.

دولت افغانستان که در پی فشارهای آمریکا پیش از شروع مذاکرات بین الافغانی بیش از 5 هزار زندانی طالبان را آزاد نموده تاکید دارد که تعهدش را برای صلح انجام داده و اکنون نوبت طالبان است که با اعلام آتش بس جدیت خویش را در فرایند صلح نشان دهد.

کاردار آمریکا درحالی از خواست طالبان برای آزادی 7 هزار زندانی دیگر این گروه می گوید که امین احمدی عضو تیم مذاکره نماینده دولت فاش نموده این تیم توافقنامه قطر را به عنوان مبنای مذاکرات بین الافغانی پذیرفته است.

براساس توافقنامه قطر فرایند آزادی زندانیان طالبان باید ادامه یافته، اسامی سران این گروه از فهرست تحریم های سازمان ملل خارج شوند و نیروهای خارجی نیز خاک افغانستان را ترک نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1795

به "کاردار سفارت آمریکا: طالبان خواهان آزادی 7 هزار زندانی دیگر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاردار سفارت آمریکا: طالبان خواهان آزادی 7 هزار زندانی دیگر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید