چرا بعضی مطب های پزشکی نسبت به کرونا بی خیالند؟!

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/کرمانشاه کرونا درمان ندارد، این جمله ای است که بارها و بارها طی چند ماه گذشته تکرار شده و به همه این را اعلام می نماید که تنها راه مقابله با این بیماری خطرناک پیشگیری است. به همین دلیل پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و ... از سوی مسئولین بهداشتی کشور اعلام شده است.

چرا بعضی مطب های پزشکی نسبت به کرونا بی خیالند؟!

ابلاغ این پروتکل های بهداشتی و تجویز رعایت آن برای افراد و صنوف مختلف در حالی است که بعضی مطب های پزشکی که متولیان اصلی سلامت محسوب می شوند، در کمال تعجب توجه چندانی به رعایت این پروتکل ها ندارند و همین بی توجهی با انتقاد استاندار کرمانشاه روبرو شد.

هوشنگ بازوند در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان با انتقاد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مطب پزشکان، گفت: متاسفانه در مطب پزشکان رعایت پروتکل های بهداشتی آنطور که باید صورت نمی گیرد.

وی اضافه کرد: این انتظار است که پزشکان در این زمینه دقت بیشتری داشته و بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی بیماران بیشتر نظارت نمایند.

به همین دلیل نظارت و رسیدگی به شرایط این اماکن را از رییس نظام پزشکی استان کرمانشاه جویا شدیم، اما این مسئول توپ را به زمین مردم پرتاب کرد و اضافه کرد: در این زمینه مردم باید خود رعایت نمایند و مراجعه غیرضروری نداشته و یا هنگام مراجعه ماسک داشته باشند.

دکتر محمد باقر حیدری در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه تمام پزشکان و منشی مطب ها رعایت پروتکل های بهداشتی را دارند، گفت: مشکل اصلی در این زمینه بیماران مراجعه نماینده به مطب ها هستند که بعضا پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند.

وی اضافه کرد: بیش از 2800 مطبپزشکی در سطح استان فعال است که نظارت مستمر بر آنها در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد و با توجه به نظارت های انجام شده 70 درصد بیماران مراجعه نماینده به مطب ها رعایت پروتکل ها را داشته و 30 درصد نسبت به این پروتکل ها بی توجه هستند.

وی در پاسخ به این سوال که پزشکان و منشیان مطب ها باید از ورود بیماران بدون ماسک پیشگیری نمایند، گفت: وقتی بیماری به مطب مراجعه می نماید به پزشک احتیاج دارد و ما نمی توانیم مانع پذیرش بیمار شویم و در این زمینه مسئولیم، بعضا فردی از روستا به مطب مراجعه نموده و ما نمی توانیم به خاطر نداشتن ماسک از پذیرش او خودداری کنیم.

وی در پاسخ به اینکه طبق گفته های استاندار کرمانشاه در ستاد مدیریت کرونای استان، پزشکان در این زمینه مسئول هستند و باید برای این بیماران بدونِ ماسک، ماسک تهیه نمایند، گفت: بعضی پزشکان این کار را رایگان انجام م یدهند و بعضی از پزشکان هم بیماران را به داروخانه می فرستند که ماسک تهیه نمایند، اما بازهم افرادی بدون ماسک وارد مطب می شوند.

رییس نظام پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه مردم باید خود در این زمینه رعایت پروتکل ها را داشته باشند گفت: این انتظار هست که مردم تنها برای کارهای ضروری به مطب پزشکان مراجعه نمایند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پزشکان می توانند از پذیرش بیمارانی که برای کارهای غیرضروری مراجعه نموده اند خودداری نمایند، گفت: این امکان فراهم نیست و نمی توان تشخیص داد کار کدام بیمار لازم است و کدام یک غیرضروری و باید همه را پذیرش کرد.

حیدری در پاسخ به اینکه پزشکان مسئول مطب بوده و باید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط مطب نظارت و دقت داشته باشند، گفت: کار پزشکان متفاوت از صنوف دیگر است و مطب محلی برای مراجعه بیماران است و نمی توانیم مانع از ورود افراد بدون ماسک شویم، برای تهیه ماسک این افراد حتما هدایت می شوند اما در بعضی موارد حال بیماران نامساعد است و نمی توان از پذیرش آنها خودداری کرد.

صحبت های رییس نظام پزشکی استان درحالی است که به راحتی یک پزشک می تواند با تهیه تعدادی ماسک در مطب، به بیمارانی که بدون ماسک قصد مراجعه به مطب را دارند، ماسک داده و مانع از این شوند که افرادی بدون ماسک وارد مطب پزشکان شوند.

این انتظار هست که پزشکان در این زمینه حساسیت بیشتری داشته و به عنوان متولیان سلامت الگویی برای دیگر صنوف در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1243

به "چرا بعضی مطب های پزشکی نسبت به کرونا بی خیالند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بعضی مطب های پزشکی نسبت به کرونا بی خیالند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید