نگرانی کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز از نبود امنیت شغلی تا پرداخت نشدن حق بیمه

به گزارش راوه بلاگ، کارگران کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز در اعتراضی نبود امنیت شغلی خود را به گوش مسئولان رساندند.

نگرانی کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز از نبود امنیت شغلی تا پرداخت نشدن حق بیمه

به گزارش از ، کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز که قدمتی 66 ساله دارد با بعضی از مسائل روبرو شده که شماری از آنها ریشه در ایام گذشته دارد و بنا به اظهار رئیس شورای اسلامی این واحد فراوریی، بتازگی نیز پرداخت نشدن حقوق 2 ماه اول سال 99 و حق بیمه کارگران موجب شده که آن ها نگران امنیت شغلی خود باشند هر چند که مسوولان این کارخانه نوید پرداخت این مطالبات را داده اند.

علیرضا بیک محمدی مدیر داخلی کارخانه اظهار کرد: با توجه به هماهنگی های اجرا شده با هیات مدیره کارخانه، حقوق فروردین کارکنان این کارخانه در هفته آینده و حقوق اردیبهشت ماه نیز اندکی پس از آن پرداخت خواهد شد.

بیک محمدی ضمن انتقاد از جوسازی رسانه های بیگانه و بحرانی جلوه دادن شرایط کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز اضافه نمود: این کارخانه یک واحد فراوریی باسابقه طولانی و ریشه دار است که در روبرو با مسائل به راحتی دچار تزلزل نمی شود و تا به امروز نیز توانسته از شرایط سختی که بعضی دیگر واحد ها را با بحران روبرو می کرد با قدرت عبور کند.

او ادامه داد: بخش عمده مسائل پیش آمده در پرداخت حقوق فروردین کارکنان این مجموعه به شیوع ویروس کرونا باز می شود که با تدابیر اندیشیده شده در هفته آینده حقوق فروردین ماه 99 و به دنبال آن حقوق اردیبهشت ماه کارگران و مدیران مجموعه پرداخت خواهد شد.

بیک محمدی گفت: شیوع ویروس کرونا در فرایند فعالیت کارخانه با توجه به تاخیر در دریافت روغن خام، خلل ایجاد کرد که بدون تردید با عادی شدن شرایط جامعه، فرایند فعالیت این کارخانه نیز کاملا عادی خواهد شد.

او با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام جهش فراوری از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: مدیران کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز، افزایش فراوری کارخانه را در سال 98 در دستور کار قرار دادند و در ماه های سرانجامی پارسال، متوسط فراوری سالانه کارخانه را از یک هزار و 200 تن به حدود 2 هزار تن رساندیم.

بیک محمدی بیان نمود: در سال های اخیر و در مقاطعی که واحد های مختلف فراوریی و صنعتی با مسائل و چالش های متعددی روبرو بودند، مدیران کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز کوشیدند تا این مسائل را به حداقل ممکن رسانده و زمینه فعالیت کارخانه را به شکل مطلوب فراهم نمایند.

مدیر داخلی کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز اضافه نمود: در ماه های اخیر، شرایط مالی موجب شد که بسیاری از واحد ها دست به تعدیل نیرو بزنند، اما در این کارخانه نه تنها هیچ تعدیل نیرویی انجام نشد بلکه در آینده نزدیک اقدام به جذب نیروی جدید نیز خواهیم کرد.

او افزود: تا قبل از شیوع ویروس کرونا پرداخت حقوق ها به موقع انجام می شد و حتی در شب عید کارکنان این کارخانه علاوه بر حقوق و عیدی، پاداش سرانجام سال مدیریت را که خارج از تعهد کارفرما بود، دریافت کردند.

بیک محمدی بیان داشت: تلاش تمام مدیران کارخانه، حل مسائل این واحد فراوریی و پاسخگویی مطلوب به مطالبات کارکنان این مجموعه است که امیدواریم با عادی شدن شرایط، زمینه برای تحقق این مهم بیش از پیش فراهم شود.

محمد هادی زارع رئیس شورای اسلامی کار شرکت روغن نباتی نرگس شیراز هم گفت: شرایط پیش آمده در این کارخانه و تاخیر در پرداخت حقوق و واریز حق بیمه کارگران سبب شده که کارگران این کارخانه نگران امنیت شغلی خود باشند.

زارع اضافه نمود: کارگران این کارخانه علاوه بر دریافت نکردن حقوق فروردین و اردیهشت خود، نگران پرداخت نشدن حق بیمه خود نیز هستند که با توجه به بدهی کارخانه به تامین اجتماعی، بیمه آنها قطع شده است.

او ادامه داد: مدیران کارخانه مسائل ایجاد شده را ناشی از شیوع ویروس کرونا می دانند در حالی که در همین شرایط بسیاری از کارخانه ها مشغول فعالیت و فراوری هستند.

شرکت روغن نباتی شیراز در سال 1333 خورشیدی در زمینی به مساحت 93 هزار و 750 مترمربع با عنوان کارخانه پنبه پاک کنی در شیراز احداث شد و پس از آن با افزایش گرایش و رغبت عموم مردم به جایگزینی روغن های نباتی به جای روغن های حیوانی، فرآیند تصفیه این کارخانه با ظرفیت 60 تن در روز راه اندازی و بتدریج به ظرفیت کنونی 400 تن در روز که شامل تصفیه و بسته بندی انواع روغن های نباتی مایع، جامد مصرف خانوار، مارگارین و روغن های ویژه صنف و صنعت است، افزایش یافت.

منبع: ایرنا

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 922

به "نگرانی کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز از نبود امنیت شغلی تا پرداخت نشدن حق بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز از نبود امنیت شغلی تا پرداخت نشدن حق بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید