نهادهای حامی برنامه موشکی ایران تحریم می شوند

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به این پرسش که آیا معتقدید ایران به نداشتن سلاح هسته ای متعهد است گفت که ایران عضو معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای است و طبق آن به عدم فراوری سلاح هسته ای متعهد است.

نهادهای حامی برنامه موشکی ایران تحریم می شوند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

پرایس در ادامه بدون اشاره به نقض عهد آشکار آمریکا در پایبندی به تعهدات خود ذیل برجام مدعی شد: همچنین می دانیم که ایران از اجرای تعهدات خود تحت برجام دور شده است. به همین دلیل است که ما تکرار می کنیم ایران باید به طور کامل به تعهدات خود پایبند گردد، در این صورت می توانیم جهت دیپلماسی را دنبال کنیم!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در این نشست خبری در واکنش به اظهارات محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در جریان این اظهارات قرار داریم. آنها بسیار نگران نماینده اند. ایران، ذیل پیمان منع اشاعه اتمی متعهد است که هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نکند و در برجام هم بر این تعهد مجدداً تأکید نموده است.

پرایس در پاسخ به سوال یک خبرنگار که درباره بعضی ادعاهای رسانه ای در مورد همکاری میان ایران و کره شمالی در زمینه موشکی با اشاره به اینکه این موضوع جهت گیری راهبردی واشنگتن در برابر ایران را تغییر نمی دهد، گفت: ما این گزارش ها را دیده ایم. تا انتشار گزارش توسط سازمان ملل متحد نمی توانیم اظهار نظر کنیم. با این حال روشن است که ما از ابزارهای متنوع رژیم منع گسترش برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر موشک بالستیک ایران و دستیابی تهران به این تکنولوژی به وسیله دیگر کشورها همچون کره شمالی، استفاده خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه افزود: در این زمینه همکاری نزدیکی با متحدانمان خواهیم داشت تا از ارسال تجهیزات و تکنولوژی به این برنامه ممانعت کنیم. ما از تعامل هایمان در نشست های چندجانبه برای آگاهی بخشی درباره فعالیت های موشکی ایران و ملزم کردن کشورها برای برداشتن گام هایی در جهت مقابله با این فعالیت ها استفاده می کنیم و انتها، نهادهایی را که از برنامه موشکی ایران حمایت می نمایند، تحریم می کنیم.

وی همچنین مدعی شد: به همین دلیل است که گفته ایم هدف ما فقط بازگرداندن ایران به رعایت کامل برجام نیست، بلکه می خواهیم از برجام که قصد داریم در وهله اول آن را قدرتمندتر و طولانی تر کنیم؛ به عنوان سکویی برای توافق های بعدی و گنجاندن سایر حوزه های رفتارهای مخرب ایران از جمله برنامه موشکی استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2031

به "نهادهای حامی برنامه موشکی ایران تحریم می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهادهای حامی برنامه موشکی ایران تحریم می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید