معرفی منظره سامسونگ برای ایجاد آینده ای متصل و پایدار

به گزارش راوه بلاگ، شرکت سامسونگ امروز در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در رویداد CES 2023، منظره و برنامه های این شرکت را برای تحقق تجربه ای متصل و آینده ای پایدارتر به اشتراک گذاشت.

معرفی منظره سامسونگ برای ایجاد آینده ای متصل و پایدار

اهداف سامسونگ در این بخش به یاری فناوری های پیشرفته که با ارائه تجربیات هوشمندتر و درک انسانی بالاتر زندگی کاربران را بهبود می بخشد، تحقق می یابد.

جونگ هی (JH) هان، مدیر عامل و رئیس بخش تجربه دستگاه (DX) سامسونگ، ارائه این شرکت در CES را با شرح راهبرد سامسونگ برای تحقق وعده تجربه متصل در سرتاسر نقاط کلیدی زندگی ما (خانه، خودرو و محل کار) آغاز کرد. این راهبرد، بر هدف سامسونگ برای خلق آینده ای پایدار و دنیایی متصل متمرکز است تا دستگاه ها و نوآوری های این شرکت بتوانند تجربیات بهتر و شخصی تری را ارائه نمایند. برای رسیدن به این هدف، تمرکز سامسونگ بر روی اتصال یکپارچه دستگاه ها و طراحی محصولات پایدارتر فناوری معطوف شده است.

جی اچ هان، مدیر عامل سامسونگ در این مورد گفت : ما می دانیم که منظرهمان بسیار گسترده است. این منظره در خصوص حل چالش های واقعی امروز و درک احتیاجها و آرزوهای آینده مصرف نمایندگان است. این کار به زمان، نوآوری و همکاری با شرکایی در سراسر دنیا احتیاج دارد. اما ما متعهد به دستیابی به آن هستیم و در حال حاضر در این مسیر قرار داریم.

پایداری در همه سطوح

برای مقابله با چالش های جاری سیاره ما، سامسونگ نشان داد که چگونه به اولویت دادن به محیط زیست به وسیله ترکیبی از اهداف پایدار، طراحی محصول نوآورانه و مشارکت های راهبردی ادامه می دهد. در نتیجه، تا سال 2050، تمام بخش های سامسونگ احتیاجهای برق خود را با انرژی های تنوپذیر تامین خواهند کرد و انتشار کربن به صفر خواهد رسید. در کوتاه مدت نیز، بخش تجربه دستگاه سامسونگ تا سال 2027، به شکل 100 درصد از انرژی های تنوپذیر استفاده خواهد نمود و هدف به صفر رسیدن انتشار کربن تا سال 2030 محقق می گردد.

برای پیشبرد اهداف پایداری شرکت، سامسونگ شرح داد که چگونه پایداری روزمره به محیطی سالم تر یاری می نماید. پایداری روزمره به معنای خلق محصولات سازگار و دوستدار محیط زیست به وسیله طراحی نوآورانه در مواد مورد استفاده و بهره وری انرژی است.

اینهی چانگ، معاون مرکز پایداری سامسونگ در این باره گفت : با ایجاد پایداری در تجربه استفاده از محصول، ما و بسیاری از مردم در سراسر دنیا که از محصولات مان استفاده می نمایند، می توانیم به داشتن یک سیاره سالم تر یاری کنیم. در نتیجه، بعضی از محبوب ترین محصولات ما اکنون بخشی از پایدارترین محصولات ما را هم تشکیل می دهند.

سامسونگ گفت که بسیاری از تلویزیون ها و گوشی های هوشمندش از مواد بازیافتی، از جمله پلاستیک بازیافت شده از تورهای ماهیگیری دور ریخته شده استفاده می نمایند، در حالی که لوازم خانگی، حافظه ها و چیپ ست های شبکه رادیویی 5G این شرکت به صرفه جویی در مصرف انرژی برای مشتریان یاری می نمایند. علاوه بر این، خدمات متصل سامسونگ، مانند SmartThings Energy و AI Energy Mode، به مصرف نمایندگان در صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها یاری می نمایند و در عین حال تأثیرات کلی بر آب و هوا را کاهش می دهند.

سامسونگ در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود، فرصتی را در اختیار مدیران شرکت Patagonia قرار داد. Patagonia برند دنیای و پیشگام حوزه پوشاک است که در زمینه کاهش میکروپلاستیک ها با سامسونگ همکاری می نماید. میکروپلاستیک ها ذرات ریزی هستند که اغلب در لباس ها یافت می شوند و به وسیله لباس شویی در اقیانوس ها، دریاچه ها و رودخانه ها رها می شوند.

وینسنت استنلی، مدیر فلسفه فراوری در پاتاگونیا، در کنفرانس مطبوعاتی سامسونگ در خصوص چگونگی توسعه فناوری نو شست وشو که کاهش چرخه میکروفیبر (Less Microfiber Cycle) نام دارد، صبحت کرد. این فناوری که در حال حاضر در سری های نو ماشین های لباسشویی سامسونگ واقع شده است، می تواند انتشار میکروپلاستیک را تا 54 درصد کاهش دهد. سامسونگ و پاتاگونیا به تازگی، فیلتر نو کاهش میکروفیبر را توسعه داده اند که با جلوگیری از خروج این ذرات به اقیانوس در انتها چرخه شستشو، انتشار میکروپلاستیک را کاهش می دهد.

در همین حال، جیمز کوون، مدیر محصول لوازم الکترونیکی مصرفی ENERGY STAR در آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)، گفت که تجربه خانه متصل سامسونگ با SmartThings نخستین سیستم مدیریت انرژی خانه هوشمند در بازار انبوه است که تاییدیه معتبر ENERGY STAR SHEMS را کسب نموده است. سامسونگ بعلاوه به همکاری با سازمان ها و موسسات مختلف برای رسیدن به آینده ای پایدارتر ادامه می دهد. به عنوان مثال، سامسونگ به Carbon Trust و دیگر رهبران فناوری ملحق شد تا برای اولین بار در این صنعت خصوصیاتی را برای مقدار گیری، محاسبه و کربن زدایی آلاینده های مرتبط با دستگاه های متصل در حین استفاده به وسیله مشتریان توسعه دهد.

خانه متصل و زندگی متصل برای زندگی راحت

سامسونگ برنامه های دقیقی برای تحقق تجربه متصل امروز و در آینده دارد. در طول کنفرانس مطبوعاتی این شرکت، جائه یون جونگ، رئیس بخش SmartThings، تاکید نمود که چگونه ویژگی هایی مانند SmartThings Home Monitor و SmartThings Pet Care با نظارت و اشتراک گذاری هشدارها برای هر چیز غیرعادی در خصوص افراد یا حیوانات خانگی، راحتی را ضمیمه تجربه متصل می نمایند. این خدمات بعضی از راه هایی هستند که سامسونگ و پلتفرم متصل SmartThings با آن خانه ای هوشمندتر ایجاد می نمایند.

بخش کلیدی این منظره افزایش قابلیت همکاری است که به مصرف نمایندگان این امکان را می دهد تا دستگاه های بیشتری را، چه سامسونگ یا از برندهای شریک، به هم متصل نمایند. از آنجایی که صنعت در پی ایجاد سطح نوی از سازگاری به وسیله استاندارد خانه هوشمند Matter است، سامسونگ تعهد خود را به این فلسفه مشارکت اعلام نموده است. SmartThings یکی از اولین برندهایی بود که Matter را پذیرفت. سامسونگ یکی از اعضای موسس اتحادیه خانه متصل (HCA) است.

بعلاوه، در کنفرانس مطبوعاتی CES، سامسونگ نوترین نوآوری خود در خانه هوشمند را معرفی کرد. SmartThings Station اولین محصول سامسونگ است که از همان ابتدا دارای پشتیبانی داخلی Matter است. این یک راه راحت و نو برای آغاز تجربیات SmartThings در خانه و آسان تر کردن تعاملات آن با بقیه دستگاه های متصل است. SmartThings Station شارژر بی سیم سامسونگ را به یک هاب خانه هوشمند تبدیل می نماید که می تواند با لمس یک دکمه شرایط خانه شما را به طور یکپارچه تغییر دهد.

در ادامه مشارکت های نو سامسونگ، همکاری گسترده این شرکت با Philips Hue اعلام شد. جسپر ورورت، از مدیران ارشد Philips Hue در خصوص روش های نو همگام سازی محتوای تلویزیون های سامسونگ با نورپردازی Philips Hue در خانه به وسیله برنامه Philips Hue Sync TV صحبت کرد. این سرویس را می توان از اپ استور تلویزیون های سامسونگ دانلود کرد. این اولین راه چاره برای همگام سازی نور و محتوای تلویزیون های سامسونگ بدون سخت افزار اضافی است.

سامسونگ بعلاوه جزئیاتی را گفت که براساس آن با اتصال دستگاه های بیشتر، نوآوری در امنیت و حریم خصوصی به کلیدهای ساخت زیست بوم دستگاه های متصل تبدیل شده اند. این شرکت با برنامه آینده خود، Samsung Knox Matrix، تجارب امنیتی دستگاه های خود را به سطح بعدی ارتقا می دهد و به راحتی و به شکلی امن اعتبارنامه های امنیتی را بین دستگاه ها همگام می نماید و در عین حال از اطلاعات حساس به وسیله نظارت متقابل چند لایه محافظت می نماید. این تکنولوژی به وسیله فناوری بلاک چین خصوصی ممکن شده است.

تجربه متصل، به رفت و آمد شما نیز توسعه می یابد. مارکوس فوترلیب از Harman از برنامه های سامسونگ و هارمن برای ورود سطح نوی از هوش، شخصی سازی و راحتی به تجربه داخل کابین (ICX) خودرو ها رونمایی کرد. مرکز این کوشش Harman Ready Care است که از یک الگوریتم یادگیری ماشین برای جمع آوری و پردازش داده ها از حسگرهای خودرو به منظور مقدار گیری خواب آلودگی و حواس پرتی راننده استفاده می نماید. این سرویس اقدامات سفارشی سازی شده ای را برای کاهش خطرات و یاری به بهبود شرایط راننده ارائه می دهد.

منظرهی برای آینده

سامسونگ بعلاوه نوآوری ها و فناوری های نسل بعدی که به یاری نوترین روندهای هوش مصنوعی (AI) طراحی شده را به نمایش گذاشت. تجربیاتی که به وسیله هوش مصنوعی فضایی یا Spatial AI (مانند JetBot AI+) فعال شده است، زمینه را برای تجربیات بهتری در خانه با توجه ابعاد و محیط زندگی شما فراهم می نماید.

سامسونگ بعلاوه پیش نمایشی از حالت Relumino ارائه نموده است که سال جاری برای بعضی تلویزیون های Neo QLED 8K و 4K منتخب 2023 سامسونگ ارائه می گردد تا مشاهده محتوا را برای افراد دارای اختلال بینایی امکان پذیر کند. حالت Relumino خطوط را برجسته می نماید و کنتراست و رنگ را بهبود می بخشد تا محتوا واضح تر و لذت بردن از آن آسان تر باشد. علاوه بر این، سامسونگ عینک نو Relumino را به نمایش گذاشت که برای اولین بار در CES 2018 به عنوان بخشی از پروژه استارتاپ های شتابدهنده C-Lab معرفی شده بود. و بعلاوه اپلیکیشن موبایلی را برای ایجاد تجربه بصری لذت بخش تر و شخصی سازی شده تر در هر نوع صفحه نمایشی، ارائه کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از وبسایت Samsung.com تماشا کنید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 3005

به "معرفی منظره سامسونگ برای ایجاد آینده ای متصل و پایدار" امتیاز دهید

2 کاربر به "معرفی منظره سامسونگ برای ایجاد آینده ای متصل و پایدار" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی منظره سامسونگ برای ایجاد آینده ای متصل و پایدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید