صادرات تسلیحات گسترده آلمان به کشورهای نقض کننده تحریم تسلیحاتی لیبی

به گزارش راوه بلاگ، وزارت اقتصاد آلمان از صدور مجوز صادرات تسلیحات بالای این کشور به کشورهای نقض کننده توافقات انجام گرفته در نشست صلح لیبی در برلین اطلاع داد.

صادرات تسلیحات گسترده آلمان به کشورهای نقض کننده تحریم تسلیحاتی لیبی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل راوه بلاگ به نقل از ان تی وی ، کشور آلمان از زمان برگزاری نشست صلح لیبی در برلین که حدود 4 ماه پیش برگزار گردید مجوز صادرات تسلیحاتی به ارزش 331 میلیون یورو به کشورهایی را تصویب نموده است که این اتهام به آن ها وارد است که تحریم های تسلیحاتی لیبی را نقض نموده و از احزاب درگیر در این کشور حمایت می نمایند.

بر اساس پاسخ وزارت اقتصاد آلمان به یک درخواست سویم داگدلان از سیاستمداران حزب چپ این کشور بین 20 ژانویه و 3 ماه می تنها برای کشور مصر مجوز صادرات تسلیحات جنگی و دیگر کالاهای تسلیحاتی به ارزش حدود 308.2 میلیون یورو تصویب شده است.

همچنین دولت آلمان در این دوره زمانی مجوز صادرات تسلیحاتی به ارزش 15.1 میلیون یورو به ترکیه و 7.7 میلیون یورو به امارات را تصویب نموده است.

کشور لیبی بعد از سقوط معمر قذافی در سال 2011 به هرج و مرج کشیده شد. در این کشور پر جمعیت و مملو از ذخایر نفتی بسیاری احزاب برای کسب قدرت و نفوذ بیشتر مبارزه می نمایند و اغلب در این درگیری ها از حمایت های خارجی برخوردارند.

دولت آلمان در 19 ژانویه امسال میلادی سران کشورهای زیادی را برای شرکت در کنفرانسی برای صلح لیبی به برلین دعوت کرد. در این نشست سران 16 کشور جهان و بسیاری نهادهای بین المللی توافق کردند تحریم تسلیحاتی علیه لیبی را اجرایی نمایند. کشورهای مصر، ترکیه، امارات و روسیه هم از جمله کشورهای تعهد دهنده در این باره بودند.

البته بعدها دبیر کل سازمان ملل این اتهام را به این کشورها وارد کرد که تحریم تسلیحاتی علیه لیبی را نقض می نمایند و به توافق اجرا شده در کنفرانس برلین پایبند نیستند.

نماینده ویژه سازمان ملل در لیبی هم اخیرا در مصاحبه ای با یک رسانه آلمانی ترکیه و امارات را از اصلی ترین فاکتورهای هرج و مرج در این کشور عنوان نموده است.

داگدلان از دولت آلمان درخواست نموده است که به صادرات تسلیحات به این کشورهای مداخله نماینده در لیبی انتها دهد. وی این دو را با هم متناقض دانست که دولت آلمان از یک طرف نگران تشدید درگیری ها در لیبی بوده و از طرف دیگر همچنان به صورت گسترده به تشدید نمایندگان این بحران سلاح تحویل می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 799

به "صادرات تسلیحات گسترده آلمان به کشورهای نقض کننده تحریم تسلیحاتی لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات تسلیحات گسترده آلمان به کشورهای نقض کننده تحریم تسلیحاتی لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید