زنان برای تغییر نگاه جامعه، نگرش خود را تغییر دهند

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/خوزستان استاندار خوزستان گفت: اگر به دنبال نقش آفرینی زنان در جامعه ایم، نیازمند تغییر نگرش زنان و خودباوری در زمینه اجتماعی، فرهنگی و مالی هستیم. تغییر نگرش نخست باید در حوزه زنان رخ دهد و سپس به کل جامعه تعمیم یابد.

زنان برای تغییر نگاه جامعه، نگرش خود را تغییر دهند

غلامرضا شریعتی در جلسه مجمع مجلس زنان خوزستان که امروز (18 آذرماه) در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: جامعه توسعه یافته مدیون توسعه همه جانبه و مشارکت آحاد جامعه است. در کشورهای توسعه یافته نقش صندلی زنان در حوزه اجتماعی هویدا است. اگر به دنبال نقش آفرینی زنان در جامعه ایم، نیازمند تغییر نگرش زنان و خودباوری در زمینه اجتماعی، فرهنگی و مالی هستیم. تغییر نگرش نخست باید در حوزه زنان رخ دهد و سپس به کل جامعه تعمیم یابد.

وی اضافه کرد: اگر زنان انتظار دارند نگاه کل جامعه به آنها تغییر یابد، باید نگاه خود را تغییر دهند و با خودباوری، اثبات خود را انجام دهند که در این شرایط کل جامعه به تعالی می رسند. زمانی که می خواهم بانویی را مدیر کنیم تعداد زیادی از زنان مخالفت می نمایند. ممکن است نقدها درست باشد اما همه افراد ایراد دارند. وقتی شرایط برای یک فرد ایجاد می گردد، باید یکدیگر را حمایت و تقویت نمایند تا جهت برای توسعه بیشتر فراهم گردد.

به گزارش خبرنگاران، شریعتی با اشاره به اجرای پروژه های زیرساختی در خوزستان، اعلام کرد: طرح شناسایی و جذب بچه ها بازمانده از تحصیل در طول سه سال در حال اجرا است. با اجرای این طرح، ضریب بازماندگی از تحصیل از 2.14 به 1.9 رسیده است یعنی ضریب بازماندگی از تحصیل در خوزستان 17 صدم کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در سال 98 نیز 2 هزار نفر شناسایی شدند که در حال بازگرداندن این افراد به چرخه تحصیل هستیم و اگر این افراد را نیز لحاظ کنیم ضریب کاهش بازماندگی از تحصیل باز هم کاهش می یابد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: بحث بازماندگان از تحصیل، بازماندگی جنسیتی است زیرا اکثر بازماندگان از تحصیل دختر هستند. یاری در این جهت، یاری به بازگرداندن دختران بیشتری به تحصیل است که این موضوع را هر ساله پیگیری می کنیم و هزینه را پرداخت نموده ایم.

وی توضیح داد: همچنین طرح بورسیه تحصیل دانش آموزان مستعد کم بضاعت اجرا شده است که سال گذشته به یک هزار و 250 دانش آموز بورسیه دادیم. این دانش آموزان متناسب با استعداد خود امکانات لازم را نداشتند تا با دیگر دانش آموزان رقابت نمایند که ما این شرایط را برای آن ها فراهم کردیم. 63 درصد از دانش آموزانی که در آزمون ها قبول شدند و بورسیه تحصیلی را دریافت کردند دختر هستند و بعضا دختران روشن دل بوده اند.

شریعتی با بیان اینکه عمده اقدام نمایندگان خودکشی زنان هستند، مطرح کرد: رتبه خوزستان در خودکشی در سطح کشور در سال 97 نسبت به سال 96 از 13 به 16 رسیده است.

استاندار خوزستان ادامه داد: 13 دفتر توسعه و تسهیل گری اجتماعی با هدف سامان دهی مناطق حاشیه نشین راه اندازی نموده ایم. یکی از کارنمودهای اصلی این دفاتر، توانمندسازی زنان حاشیه نشین در قالب آموزش فنی و حرفه ای بوده است. همچنین پشتیبانی و تقویت مرکز نگهداری از زنان معتاد از دیگر اقدامات اجرا شده است.

وی اعلام کرد: طرح تسهیل گری اجتماعی روستایی مناطق سیل زده خوزستان، طرح امداد فرهنگی در مناطق سیل زده و طرح بازتوانی روانی زنان و سالمندان و بچه ها در مناطق سیل زده بعضی از طرح های اجرا شده هستند.

شریعتی گفت: کوشش بر این بوده که برنامه هایی تدوین کنیم که کار کرد و اثربخشی بیشتری در حوزه زنان داشته باشند و جهت تقویت، گسترش و یاری به خودبالندگی زنان یاری کنیم.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 135

به "زنان برای تغییر نگاه جامعه، نگرش خود را تغییر دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان برای تغییر نگاه جامعه، نگرش خود را تغییر دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید