رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند

به گزارش راوه بلاگ، یک خبرگزاری انگلیسی بر اساس اسنادی خبر داد که درخواست ترامپ با شکست روبرو شده است.

رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، خبرگزاری رویترز گزارش داد که نامه هایی را مشاهده کرده که 13 عضو از 15 عضو دائمی و غیر دائمی شورای امنیت سازمان ملل، در مخالفت با بهره گیری آمریکا از سازوکار موسوم به ماشه برای بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران، ارائه کرده اند.

این در حالی ست که دولت آمریکا تاکید کرده با استفاده از تمامی ابزارهای دیپلماتیکی که دارد مانع از برچیده شدن تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی خواهد شد.

خبرگزاری رویترز می گوید نامه های 13 عضو شورای امنیت طی 24 ساعت پس از آن که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، طرح بازگشت تحریم ها را به شورای امنیت برده، ارائه شده اند.

این 13 عضو؛ چهار عضو دائمی یعنی فرانسه، بریتانیا، چین و روسیه، و اعضای انتخابی فعلی، آلمان، بلژیک، ویتنام، نیجر، سنت وینسنت و گرنادین ها، آفریقای جنوبی، اندونزی، استونی و تونس هستند، که نامه های خود را در مخالفت ارسال کرده اند.

به گزارش رویترز این کشورها می گویند از آنجایی که دولت فعلی ایالات متحده از توافق اتمی خارج شده، در نتیجه قادر به استفاده از مکانیسمی که در همان توافق پیش بینی شده بود، نیست.

این خبرگزاری می گوید تنها عضو باقی مانده دیگر، به جز آمریکا، یعنی جمهوری دومینیکن هنوز اظهار نظری در مورد موضع خود نکرده است.

جمهوری دومینیکن تنها کشوری بود که همراه ایالات متحده، به قطعنامه پیشنهادی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران توسط شورای امنیت، رای آری داده بود.

یک دیپلمات در شورای امنیت به شرط عدم افشای نامش گفت: باتوجه به مخالفت شدید اکثریت در شورای امنیت با فعال کردن اسنپ بک، رئیس دوره ای شورای امنیت، مجبور به ارائه پیش نویس قطعنامه ای با موضوع ادامه لغو تحریم های ایران نخواهد بود.

310 310

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1395

به "رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز:تنها پس از 24 ساعت 13 عضو از 15 عضو دائم شورای امنیت مخالفت خود را برای اجرای مکانیسم ماشه اعلام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید