پیغام مهم اجلاس گروه هفت ازنگاه مرکل!

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران: صدراعظم آلمان آدینه شب گفت که اجلاس گروه هفت سالجاری یک پیغام قوی در حمایت از چند جانبه گرایی ارسال خواهد نمود.

پیغام مهم اجلاس گروه هفت ازنگاه مرکل!

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در اولین روز از اجلاس گروه هفت گفت: من خوشحالم که رییس جمهوری آمریکا در اینجا حضور دارد. بدیهی است که دیدار با جو بایدن مهم است زیرا او بر تعهد به چند جانبه گرایی که در سالهای اخیر از دست داده بودیم پایدار است.

مرکل اضافه نمود: ما در اینجا سخنان محکمی در حمایت از چند جانبه گرایی و همچنین چند جانبه گرایی مبتنی بر ارزش ها خواهیم یافت که منجر به اختلاف با روسیه و از بعضی جنبه ها با چین نیز می گردد.

صدراعظم آلمان ابراز امیدواری کرد که رهبران گروه هفت بتوانند در خصوص موضوعاتی از جمله شروع مجدد اقتصاد جهانی، حفاظت از آب و هوا و دسترسی جهانی به واکسن های ویروس کرونا به نتایج مثبت دست یابند.

مرکل تاکید نمود که ما به همه در سراسر جهان احتیاج داریم، ما می خواهیم با هم کار کنیم به خصوص در خصوص مسئله حفاظت از آب و هوا و تنوع زیستی که هرگز بدون همکای چین راهکار پیدا نمی کنیم.

چهل وهفتمین نشست سران هفت کشور صنعتی جهان با تمرکز بر احیای اقتصاد جهان پس از همه گیری ویروس کرونا در انگلیس بعداز ظهر آدینه شروع شد.

در این نشست سه روزه که در دهکده ساحلی کورنوال جریان دارد نخست وزیران و روسای جمهوری گروه هفت (انگلیس، ایالات متحده، آلمان، فرانسه، ایتالیا، کانادا و ژاپن) به عنوان اعضای اصلی و شمار دیگری از رهبران کشورها و سازمان های بین المللی از جمله استرالیا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و روسای کمیسیون و شورای اروپا حضور دارند. قرار است در خاتمه این نشست بیانیه مشترکی از سوی اعضا صادر گردد.

محور اصلی اجلاس این دوره، احیای اقتصاد جهان پس از همه گیری کرونا عنوان شده که در 6 جلسه کاری طی روزهای آینده پیگیری خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2447

به "پیغام مهم اجلاس گروه هفت ازنگاه مرکل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام مهم اجلاس گروه هفت ازنگاه مرکل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید