رونمایی از ربات هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند

به گزارش راوه بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز گذشته شرکت مخابراتی ورایزون از 2 ربات در کنگره جهانی موبایل رونمایی کرد که از فناوری نسل پنجم اینترنت همراه و رایانش اج موبایل (mobile edge computing) برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کردند.

رونمایی از ربات هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند

رایانش اج با استفاده از فناوری واقعیت افزوده و یادگیری ماشینی انبوهی از اطلاعات جمع آوری شده در محل (محیط کارخانه، دکل نفتی یا فضای اداری) را تحلیل می کند و نیازمند نوعی از فرایند سریع انتقال اطلاعات است که فقط سیگنال های 5G آن را فراهم می کنند.

ریما قریشی مدیر ارشد استراتژی ورایزنون در این مراسم گفت: هنگامیکه بیش از یک ربات در محیطی فعالیت می کنند، مشکلاتی به وجود می آید زیرا آنها فقط ماشین هستند و نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. فناوری 5G کمک می کند تا ربات ها با یکدیگر و همچنین دستگاه های مختلف ارتباط برقرار کنند.

ربات های متصل به اینترنت و هوشمندتر برای کارآمدتر کردن اتوماسیون در فضای کارخانه، نظارت از راه دور و کاهش هزینه ها ضروری هستند.

در این مراسم دو ربات روی صحنه حاضر شدند که یکی از آنها شبیه سگ و دارای 4 پا بود و جی جی نام داشت. ربات دیگر بدنه ای جعبه ای شکل و مکیل نام داشت. این ربات مجهز به چرخ بود.

به گفته قریشی برای آموزش به ربات ها، مهندسان به طور ناگهانی جلوی آنها می پریدند، ربات های دیگر را به راستا حرکت آنها می فرستادند یا جعبه هایی را در راستاشان پرتاب می کردند. البته در این فرایند هیچیک از مهندسان یا ربات ها آسیبی ندیدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2544

به "رونمایی از ربات هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از ربات هایی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید