روزنامه جمهوری اسلامی: مجلس نیازمند تذکر جدید رهبری است

به گزارش راوه بلاگ، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: دیروز عده ای از نمایندگان مجلس آشکارا اعلام کردند، چون رئیس جمهور با نیامدن به جلسه رأی اعتماد وزیر پیشنهادی خود برای وزارت صنعت، معدن و تجارت، به مجلس توهین نموده، ما به وزیر پیشنهادی او رأی نمی دهیم.

روزنامه جمهوری اسلامی: مجلس نیازمند تذکر جدید رهبری است

هرچند در خبر ها آمده بود و در مجلس هم گفته شد که رئیس جمهور با هدف عمل کردن به دستورالعمل مربوط به ضوابط بهداشتی پرهیز از شیوع کرونا به مجلس نرفته، ولی حتی اگر این خبر درست نبوده باشد و رئیس جمهور با هدف دیگری عمداً از رفتن به مجلس خودداری نموده باشد، نمایندگان می بایست بدون توجه به این رفتار رئیس جمهور، فقط با آنالیز دقیق درباره صلاحیت و شایستگی وزیر پیشنهادی اعلام رأی می کردند.

این، از مصادیق شاخص حق الناس است و اگر کسی به وزیر پیشنهادی بدون ملاحظه ویژگی های او بلکه صرفاً به دلیل عدم حضور رئیس جمهور در جلسه، رأی اعتماد نداده باشد، مرتکب پایمال کردن حق الناس شده است. توجه به این نکته نیز ضروری است که از رئیس جمهور می توان جداگانه گله کرد و یا هر اقدام دیگری که متناسب با عدم حضور او در جلسه رأی اعتماد است انجام داد، ولی نمی توان به دلیل این عدم حضور، وزیر پیشنهادی را از آنچه حق اوست محروم نمود، به ویژه آنکه عدم رأی اعتماد به یک فرد شایسته را باید محروم کردن جامعه از خدمات او دانست.

نکته دیگر، ممانعت از صحبت معاون اول رئیس جمهور در دفاع از برنامه های وزیر پیشنهادی است که به استناد اینکه آئین نامه گفته رئیس جمهور باید دفاع کند صورت گرفته درحالی که اولاً آئین نامه انجام این کار توسط معاون اول رئیس جمهور به جای او را نفی ننموده و ثانیاً این یک رویه است که در مجالس قبلی با وجود همین آئین نامه صورت گرفته و برخورد منفی دیروز، خلاف رویه ثابت گذشته و فاقد وجاهت قانونی است.

در مجموع، روش عده ای از نمایندگان مجلس یازدهم در اولین برخورد با دولت، یک روش مبتنی بر اخلاق و حق گرائی نبوده و استمرار چنین روشی نه به نفع مجلس است و نه به نفع کشور. بدین ترتیب، به نظر می رسد مجلس یازدهم به یک تذکر دیگر رهبری از نوع آنچه در ملاقات مجازی با نمایندگان به آنان دادند نیازمند است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1318

به "روزنامه جمهوری اسلامی: مجلس نیازمند تذکر جدید رهبری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه جمهوری اسلامی: مجلس نیازمند تذکر جدید رهبری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید