راه اندازی پلتفرم شهر هوشمند در 3 شهر کشور

به گزارش راوه بلاگ، یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان شمالی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی پیروز به راه اندازی پلتفرم شهر هوشمندی شد که زیر سیستم های تعبیه شده در آن شامل شبکه اجتماعی و پیغام رسان، بازار آنلاین، مدرسه هوشمند، سازمان ساز هوشمند حرفه ای است.

راه اندازی پلتفرم شهر هوشمند در 3 شهر کشور

محمد اکبرپور سکه، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به پلتفرم شهر هوشمند گفت: سیستم نوآوری اجتماعی حرفه ای پروسیس در لایه چهارم از شهر هوشمند، زیرساخت پلتفرم شهر هوشمند را ایجاد نموده است که اپلیکیشن ها و زیر سیستم های دیگر می توانند در این لایه سوار شوند.

وی با بیان اینکه شهر هوشمند از پنج لایه سخت افزار، آنتن ها و اینترنت، سنسورها و IOT، لایه نرم افزاری و در نهایت لایه اپلیکیشن ها تشکیل شده است، ادامه داد: زیر سیستم های تعبیه شده در این پلتفرم شامل شبکه اجتماعی و پیغام رسان، بازار آنلاینهمینجا، مدرسه هوشمند پروسا، سازمان ساز هوشمند حرفه ای اسمارت و انجمن سلسله مراتبی مناسب برای تدریس مجازی اساتید است. این پلتفرم در حال حاضر در شهر بهشهر استان مازندران و شیروان و بجنورد از شهرهای خراسان شمالی راه اندازی شده است و به زودی در شهر بندرعباس نیز فعال خواهد شد.

اکبرپور بزرگترین مزیت این پلتفرم را فراهم کردن زیرساخت برای استارت آپ ها مطرح نمود و گفت: استارت آپ ها می توانند ابزارهای خود را به راحتی و با اضافه کردن یک ماژول خدماتی به پلتفرم اضافه نموده و در بستر شهر هوشمند پرسیس خدمات ارائه دهند. به عنوان مثال بازار آنلاین یکی از خدمات این پلتفرم است. بازار اینترنتی محلی به عنوان مرجع جامع کسب و کار عمل می نماید و فروشگاه ها و سازمان ها می توانند کالاها و خدمات خود را ثبت نموده و در اختیار شهروندان قرار دهند.

وی محلی بودن فروشگاه ها بر اساس هر شهر، قابلیت ایجاد فروشگاه اینترنتی برای مشاغل خانگی، داشتن فرآیند خرید اینترنتی بسیار ساده از هر فروشگاه با کمترین مصرف اینترنت، تخصیص یک سایت و یک اپلیکیشن به فروشگاه های ثبت شده، امکان داشتن فروشگاه اینترنتی مشارکتی و غیر مشارکتی را از مزایای این فروشگاه اینترنتی نام برد و یادآور شد: این سیستم نوآور یک زیرساخت قدرتمند است که به عنوان یک پلتفرم انعطاف پذیر با معماری چند لایه و مناسب برای شهر هوشمند، طراحی و پیاده سازی شده است. اپلیکیشن های مختلف کاربردی در حوزه های کسب و کارهای خدماتی و فروشگاهی، سازمان ها، ادارات، آکادمی ها، دانشگاه ها و مدارس می توانند در این زیرساخت جامع به صورت یکپارچه قرار گیرند. هر شهروند فقط کافی است اپلیکیشن این شهر هوشمند را نصب نموده و با نقش های مختلف از خدمات الکترونیک و آنلاین در سازمان ها و کسب وکارهای مختلف شهر هوشمند بهره ببرد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص میزان استقبال از این پلتفرم گفت: در حوزه آموزش مجازی تعدادی از دانشگاه ها و مدارس از این زیرساخت استفاده می نمایند. در حوزه کسب و کارها نیز اپلیکیشن بازار آنلاین در این زیر ساخت قرار داده شده است و مشاغل خدماتی و فروشگاهی در آن فعالیت تجاری انجام می دهند. تا امروز نزدیک به 50 هزار کاربر، بیش از 2000 کسب و کار و بیش از 5000 کالا در این زیرساخت ثبت شده است.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، وی در خصوص استفاده این شرکت از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی نیز اعلام نمود: برای نمونه سازی پلتفرم این شهر هوشمند مبلغ 93 میلیون تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات قرض الحسنه دریافت کردیم و در حال حاضر قرارداد تسهیلات تجاری سازی به میزان 200 میلیون تومان را با صندوق نوآوری داریم که بخشی از آن دریافت شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2258

به "راه اندازی پلتفرم شهر هوشمند در 3 شهر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی پلتفرم شهر هوشمند در 3 شهر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید