رئیسی: رعایت پروتکل های بهداشتی باید به ایام نوروز باز شود

به گزارش راوه بلاگ، معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی، گفت: رعایت کمتر از 80 درصدی پروتکل های بهداشتی اثربخشی لازم را ندارد.

رئیسی: رعایت پروتکل های بهداشتی باید به ایام نوروز باز شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا رئیسی، در اولین جلسه کمیته نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا، اضافه کرد: برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا و شیوع گسترده این بیماری هیچ راهی جز رعایت پروتکل های بهداشتی اعم از استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی نداریم.

وی ادامه داد: در فاز اول بیماری که اسفند 98 و نوروز 99 بود رعایت پروتکل ها به 80 درصد رسید و مردم از سفر در نوروز و بیرون آمدن از منزل در 13 فروردین خودداری کردند و پیروز شدیم پیک اول بیماری را به خوبی پشت سر بگذاریم، لذا اردیبهشت 99 کمترین میزان ابتلاء را داشتیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: از عید فطر که مسافرت ها آغاز شد رعایت پروتکل ها به 24 درصد رسید و از خرداد 99 موج بسیار سنگینی از بیماری را تجربه کردیم.

وی گفت: پس از این مرحله با هشدار های داده شده دوباره رعایت پروتکل ها به 78 درصد رسید، ولی هم اکنون متأسفانه این میزان به 42 درصد رسیده است و شاهد موج سوم و سنگین کرونا در کشور هستیم.

رئیسی اضافه کرد: در تمام ادوار، نیمی از مردم پروتکل ها را رعایت کردند، ولی در واقع اگر رعایت پروتکل ها به 80 درصد نرسد خیلی اثرگذار نیست.

وی با اشاره به دلیل تشکیل کمیته نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی مصوبه ستاد ملی کرونا در معاونت بهداشت وزارت بهداشت، گفت: وزارت بهداشت در جلسات هفتگی ستاد ملی کرونا باید گزارش کار دستگاه ها را ارائه کند. برای همین نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاه ها به این جلسه دعوت شده اند تا در جریان مصوبات قرار گرفته و ملزم به ارائه گزارش هفتگی به وزارت بهداشت شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: وزارت بهداشت در کل 7 هزار بازرس بهداشت محیط دارد که برای نظارت همه جانبه بر رعایت پروتکل ها و مصوبات ستاد ملی کرونا تعداد قابل توجهی نیست بنابراین این بازرسان باید در سطح کشور در نقش ناظر عالی عمل نموده و بقیه دستگاه ها طبق ضوابطی که تعیین شده است زیر نظر این افراد عمل نمایند.

رئیسی ادامه داد: از دستگاه ها می خواهیم یک نماینده ثابت و تام الاختیار به کمیته نظارت معرفی نمایند و همه اصناف و مشاغل و مراکز ارائه خدمات و کالا از این پس طبق مصوبه ستاد ملی کرونا باید QR code داشته باشند.

وی اضافه کرد: اصناف و مشاغل می توانند با مراجعه به سایت www.salamat.gov.ir نسبت به دریافت این کد اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1587

به "رئیسی: رعایت پروتکل های بهداشتی باید به ایام نوروز باز شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: رعایت پروتکل های بهداشتی باید به ایام نوروز باز شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید