درست کردن قلک در خانه

به گزارش راوه بلاگ، بعد از خشک شدن با کاتر روی آن را برش سکه ای مانند برش های قلک برش بزنید. سپس برای دست و پا و بینی آن از قالب های شانه تخم مرغ بهره ببرید و با چسب حرارتی یا قطره ای آن ها را بچسبانید.

درست کردن قلک در خانه

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

ساخت قلک به شکل خوک با بطری آب

به گزارش خبرنگاران به نقل از قطره، ابتدا بطری خود را با تمیز بشویید و اجازه بدهید خشک گردد. روی بدنه بطری شکاف سکه ای مانند شکاف قلک برش بدهید. برای درست کردن پاهای خوک 4 عدد از قالب های شانه تخم مرغ را جدا کنید و قالب ها را 2 تا 2 تا با چسب حرارتی به هم وصل کنید و مانند زیر بطری بچسبانید وقتی خوک را روی پاهای آن قرار دادید باید برش به سمت بالا قرار داشته باشد.

روی بطری را شکاف سکه ای برش بزنید

برای دم آن می توانید از سیم های روکش دار بهره ببرید به این صورت که انتهای بطری ببندید و به صورت مارپیچ آن را بپیچانید.

از شانه تخم مرغ برای درست کردن پا بهره ببرید

می توانید بطری تان را رنگ کنید و بعد گوش و چشم برای آن قرار بدهید می توانید هم بدون رنگ بگذارید و با کاغذ یا مقوای رنگی برای گوش آن برش های مثلثی ببرید و با چسب آن ها را بچسبانید و برای چشم ها می توانید از چشم آماده بهره ببرید می توانید با کاغذ رنگی درست کنید.

از سیم های روکش دار برای دم آن بهره ببرید

درست کردن قلک با شیشه

ابتدا شیشه و درب آن را تمیز بشویید و اجازه بدهید خشک شوند. بعد از آن از طریق کاتر برش سکه ای روی در شیشه ایجاد کنید. سپس درب آن را ببندید و روی شیشه را به سلیقه خود تزیین کنید.

روی درب شیشه شیار سکه ای ایجاد کنید

می توانید با نوارهای رنگی یا سنگ های رنگی آن را تزیین کنید.

با سلیقه خود شیشه را تزیین کنید

درست کردن قلک به شکل خوک با روزنامه

ابتدا 1 لیتر آب را بگذارید بجوشد در حین جوشیدن آب 1 فنجان آرد را درون قابلمه ای تفلون بریزید و 1 فنجان چسب چوب به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. باید کمی شل گردد. بعد از آن آب جوش را به آن اضافه کنید. و خوب مخلوط کنید مخلوط کمی رقیق است. اجازه بدهید کمی بجوشد تا مقداری سفت تر گردد. سفتی آن باید طوری باشد که بعد از سرد شدن مانند ماست گردد.

بادکنک را باد کنید و سر آن را گره بزنید. روزنامه را کمی فشار بدهید تا از حالت خشکی در بیاید و سپس آن را باز کنید. تکه های روزنامه را برش بزنید. سپس پشت و روی تکه های برش خورده را درون مخلوط آرد و چسب قرار بدهید. و روی بادکنک بچسبانید روزنامه ها روی هم قرار بگیرند هم اشکالی ندارد بهتر است زیرا بعد از خشک شدن ضخیم تر می گردد حدودا 2 تا 3 لایه روزنامه روی هم بچسبانید.

روزنامه را کمی فشار بدهید و آن را باز کنید

تکه های روزنامه را درون خمیر بزنید و روی بادکنک بچسبانید

تکه های روزنامه را کامل روی بادکنک بچسبانید

و در مکانی ثابت قرار بدهید تا خشک گردد.

بعد از خشک شدن با کاتر روی آن را برش سکه ای مانند برش های قلک برش بزنید. سپس برای دست و پا و بینی آن از قالب های شانه تخم مرغ بهره ببرید و با چسب حرارتی یا قطره ای آن ها را بچسبانید.

بعد از خشک شدن با کاتر روی آن را برش سکه ای بزنید

سپس برای گوش های خوک یک قالب شانه تخم مرغ را نصف کنید و برای گوش ها بهره ببرید. سپس آن را کامل رنگ بزنید و بعد برای آن چشم و ... بگذارید.

از شانه های تخم مرغ برای پاهای قلک بهره ببرید

بعد از آماده شدن قلک را رنگ کنید

قلک خوکی آماده شده است

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1434

به "درست کردن قلک در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درست کردن قلک در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید