خبرنگاران 77 درصد متقاضیان مشاغل خانگی در آذربایجان غربی بانوان هستند

به گزارش راوه بلاگ، ارومیه - خبرنگاران - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با بیان اینکه مشاغل خانگی بیشتر با هدف توسعه تولیدات خانگی با هزینه کم و اغلب با مدیریت بانوان طرح ریزی شده است، گفت: 77 درصد متقاضیان مشاغل خانگی در استان را نیز بانوان تشکیل می دهند.

خبرنگاران 77 درصد متقاضیان مشاغل خانگی در آذربایجان غربی بانوان هستند

رضا نقی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: از 697 مجوز صادر شده در آذربایجان غربی برای راه اندازی مشاغل خانگی طی سال جاری در استان، 535 مورد به بانوان اختصاص دارد که نشان دهنده استقبال خوب این قشر از مشاغل خانگی است.

وی افزود: تنها 162 مجوز طی سال جاری در استان به مردان اختصاص یافته که امیدواریم این رقم نیز افزایش یابد.

وی گفت: در حالی سهم بانوان از مجوزهای صادره طی سال جاری به 77 درصد رسیده که این رقم تا آبان ماه سال جاری حدود 70 درصد بوده و در چهار ماه اخیر، تقاضای بانوان در این بخش بیشتر شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ادامه داد: خیاطی ، قالی بافی، خدمات تایپ، رودوزی های سنتی، پرورش قارچ، معرق کاری چرم، دوخت لباس و گلیم بافی از جمله مهمترین و بیشترین موارد مورد تقاضا برای مشاغل خانگی در آذربایجان غربی به شمار می رود.

وی اظهار کرد: اهمیت مشاغل خانگی در توسعه اقتصادی خانواده ها و کشور بسیار بالا بوده و با توجه به بازگشت سریع سرمایه در این نوع مشاغل به ویژه در صنایع دستی، قالی بافی، خیاطی و دام پروری، تقاضای مربوط به این بخش در استان بسیار زیاد است.

نقی زاده گفت: مشاغل خانگی راهکاری مناسب و میانبر برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد خانواده هاست و قابلیت انجام این کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلان آنها می شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با اختصاص تسهیلات مناسب برای این طرح ها در استان، زمینه توسعه اشتغال این بخش به ویژه در بخش بانوان فراهم شود.

متوسط وام پرداختی مشاغل خانگی در استان حدود 90 میلیون ریال برای هر طرح مصوب است که نیاز به سرمایه گذاری کم را برای راه اندازی این نوع مشاغل نشان می دهد.

آذربایجان غربی همواره از استان های پیشرو در حوزه مشاغل خانگی بوده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 498

به "خبرنگاران 77 درصد متقاضیان مشاغل خانگی در آذربایجان غربی بانوان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 77 درصد متقاضیان مشاغل خانگی در آذربایجان غربی بانوان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید