خبرنگاران حمایت دولت از ایمن سازی مدارس در تاریخ مدرسه سازی کم نظیر است

به گزارش راوه بلاگ، تهران-خبرنگاران- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اهتمام و توجه دولت در حمایت از برنامه های ایمن سازی فضاهای آموزشی در تاریخ مدرسه سازی کم نظیر است.

خبرنگاران حمایت دولت از ایمن سازی مدارس در تاریخ مدرسه سازی کم نظیر است

مهراله رخشانی مهر روز پنجشنبه در آیین افتتاح یک هزار و 550 پروژه آموزشی، تربیتی و رفاهی که با ارتباط ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری به بهره برداری می رسد، خطاب به رییس جمهوری گفت: مدرسه امروز فقط یک ساختمان نیست، بلکه ویترین شرایط علمی و فرهنگی و با پرچم های برافراشته بر آن نماد هویت ملی از مرکز تا دور افتاده ترین نقاط مرزی است. ما هم با این رویکرد مدرسه را نه یک ساختمان بلکه کانون تربیتی تمام ساحتی نسل آینده می دانیم و در اجرای سند تحول بنیادین اموزش و پرورش بر آنیم، تا مدارس علاوه بر دارا بودن استانداردهای بین المللی، واجد ویژگی های معماری ایرانی - اسلامی، مناسب برای تعاملات فرهنگی با محله، دوستدار محیط زیست و مجهز به فناوری های نوین یادگیری باشند.

وی ادامه داد: تبدیل مدارس به کانون مدیریت بحران در حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل های اخیر، ما را در این راستا مصمم تر نموده و سخت معتقدیم در این راستا بیشتر از آن که نیازمند مدرسه سازی باشیم، نیازمند توسعه فرهنگ مدرسه سازی هستیم.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور مطرح نمود: امروز درحالی شاهد مشارکت 50 درصدی خیرین، این انسان های نیک اندیش و معماران فرهنگی جامعه هستیم که اهتمام و توجه دولت در حمایت از برنامه های ایمن سازی فضاهای آموزشی در تاریخ مدرسه سازی اگر بی نظیر نباشد، کم نظیر است.

رخشانی مهر گفت: رییس جمهور دستور قاطعانه داد تا برای ایمن سازی مدارس 10 هزار میلیارد تومان از محل فروش سهام تامین گردد و امیدواریم با حمایت جناب عالی شاهد تحقق این مهم باشیم.

تحویل روزانه 27 کلاس درس از سال 92

وی توضیح داد: با اجرای طرح ملی آجر به آجر، در مدتی کوتاه بیش از 150 هزار نفر با یاری های خرد، به خیل خیرین نیک اندیش مدرسه ساز پیوسته اند. همچنین سازمان نوسازی مدارس کشور توانسته در امسال حدود 2 هزار و 500 پروژه آموزشی را با حدود 15 هزار کلاس درس و زیربنایی بالغ 2 میلیون مترمربع و اعتباری حدود 7 هزار میلیارد تومان آماده بهره برداری کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: از سال 92 تا به امروز؛ روزانه 27 کلاس درس تحویل شده، 84 کلاس درس به سیستم استاندارد گرمایشی و سرمایشی مجهز شده ، مدارس خشتی و گلی از ادبیات فضاهای آموزشی کشور حذف شده و هر روز 10 کلاس درس ناایمن تخریب و بازسازی یا مقاوم سازی شده است، که برای این مهم به طور متوسط روزانه بیش از 8 میلیارد تومان اختصاص داده شد.

رخشانی مهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و همکارانشان یاری های قابل توجهی به جهاد مقدس مدرسه سازی داشتند که در 10 استان کشور از جمله تهران و سیستان و بلوچستان با کمترین سرانه و بیشترین فضای تخریبی کماکان نیازمند توجه ویژه و عنایت دولت محترم هستیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1682

به "خبرنگاران حمایت دولت از ایمن سازی مدارس در تاریخ مدرسه سازی کم نظیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمایت دولت از ایمن سازی مدارس در تاریخ مدرسه سازی کم نظیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید