خبرنگاران تهران از کم برخوردارترین استان های ورزش کشور است

به گزارش راوه بلاگ، تهران- خبرنگاران- مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به اینکه استان تهران یکی از کم برخوردارترین استان های ورزشی کشور است، گفت: در تلاشیم با همکاری شهرداری، ورزش شهروندی و همگانی را در قالب پویش ورزش همگانی گستر ش دهیم تا فقر حرکتی، کم تحرکی و بسیاری از بیماری ها را کاهش دهیم.

خبرنگاران تهران از کم برخوردارترین استان های ورزش کشور است

به گزارش عصر دوشنبه خبرنگاران، در دیداری که بین رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری انجام شد همچنین درباره توجه به بخش های فنی و هماهنگی بیشتر در بخش پایه و جوانان گفت و گو شد.

گل محمدی با اشاره به اینکه یک چهارم ظرفیت ورزش کشور در تهران وجود دارد شرح داد: از این بابت، پایتخت با جمعیتی بالغ بر 14 میلیون نفری اش می تواند در ورزش کشور تاثیر گذار باشد.

وی همچنین به ظرفیت و همکاری دستگاه های برای محقق شدن توسعه ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: با این حجم جمعیت تهران یکی از کم برخوردار ترین استان های ورزشی کشور محسوب می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران بیان نمود که در این راستا آموزش و پرورش می تواند برای پیشبرد این اقدام تاثیرگذار باشد چرا که نهادینه کردن ورزش باید از سنین کودکی در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی با احتساب 5 هزار و 200 مجموعه دولتی و خصوصی سرانه استان برای هر شهروند 56 سانتی متر مربع است.

شهرداری تهران پیشگام در ورزش مجازی

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اقدامات این سازمان در ارائه آموزش های ورزشی به صورت مجازی در ایام شیوع ویروس کرونا، افزود: اقدامات مختلفی از جمله اجرای برنامه های ورزش در خانه، بازی در خانه، لیگ بازی های رایانه ای و الکترونیک از سوی این سازمان در ایام شیوع ویروس کرونا در حال انجام بوده که با استقبال شهروندان روبرو شده است.

امیر محسنی به آیین رونمایی از طرح پویش آماده باش که از سوی فدراسیون ورزش های همگانی و با مشارکت شهرداری ها روز دوشنبه، آغاز شد اشاره کرد و گفت: در همکاری برای اجرای این پویش در مناطق شهر تهران کاملا آماده و در تعامل خوبی که با فدراسیون ورزش های همگانی اجرا شده نیز شاهد اتفاق های ارزشمندی در اجرای آن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در ماههای گذشته از شیوع ویروس کرونا، شهرداری تهران در ارائه آموزش های ورزشی مجازی فعالانه عمل کرده، اظهارداشت: بیش از 1500 ایستگاه ورزش شهروندی، هزار مجموعه ورزشی و زمین های چمن در شهر تهران، بستر خوبی برای فعالیت های ورزش همگانی است تا بتوان با تشویق شهروندان به انجام ورزش ایمن، مقابله جدی تری با ویروس کرونا داشت.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران اجرای پویش آماده باش در سراسر کشور را یک اتفاق بسیار خوب در تشویق شهروندان به انجام ورزش برشمرد و تاکید کرد: با توجه به گستره شیوع ویروس کرونا امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به ورزش کردن در میان شهروندان احساس می شود.

محسنی بیان نمود:در آیین رونمایی از پویش آماده باش که در محل فدراسیون ورزش های همگانی برگزار گشت، معاون وزیر ورزش و جوانان، رییس و نایب رییس فدراسیون ورزش های همگانی و برخی مدیران این سازمان حضور داشتند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1276

به "خبرنگاران تهران از کم برخوردارترین استان های ورزش کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تهران از کم برخوردارترین استان های ورزش کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید