خبرنگاران بیماران بهبودیافته از کرونا تا دو هفته همچنان ناقل هستند

به گزارش راوه بلاگ، تهران-خبرنگاران- نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ویروس کووید-19 دستکم دو هفته پس از برطرف علائم بیماری همچنان در بدن مبتلایان باقی می ماند و می تواند به دیگران منتقل گردد.

خبرنگاران بیماران بهبودیافته از کرونا تا دو هفته همچنان ناقل هستند

به گزارش پایگاه خبری لایوساینس، این مطالعه بر روی 4 متخصص بهداشت و درمان بین 30 تا 36 ساله که به بیماری کووید-19 مبتلا شده و سپس درمان شده بودند، انجام شد. محققان پس از انجام دو تست (در دو روز متوالی) بهبود این بیماران را تایید نموده و از آن ها خواستند تا به مدت پنج روز خود را در خانه قرنطینه نمایند. پس از این دوره پنج روزه، تا روز سیزدهم پس از بهبودی نمونه برداری سواب گلو از این افراد ادامه پیدا کرد. نتایج همه تست ها مثبت بوده و از وجود این ویروس حکایت داشت. به گفته محققان این یافته ها نشان می دهد که دستکم بخشی از بیماران بهبود یافته از کرونا ممکن است پس از برطرف علائم، همچنان ناقل این ویروس باشند.

با این حال این نوع رفتار در بین ویروس ها چیز جدیدی نیست و خوشبختانه آن طور که پژوهشگران می گویند، ویروس موجود در بدن بیماران بهبودیافته در این مرحله چندان مسری نیست.

به گفته کریس جانسون از اپیدمیولوژیست های دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه تمپل، این یافته های جدید می تواند خبر خوبی برای دنیا باشد زیرا ویروس هایی که به باقی ماندن در سیستم بدن افراد تمایل دارند، معمولا ویروس هایی هستند که بدن در برابر آنها یک واکنش ایمنی قوی ایجاد می نماید. به عبارت دیگر، اگر این ویروس در بدن بیماران بهبودیافته باقی بماند، ممکن است احتمال ابتلای مجدد آن ها را از بین ببرد.

این یافته ها در شرایطی منتشر می گردد که خبرگزاری ها از ابتلای دوباره یک زن ژاپنی بهبودیافته از کرونا به این بیماری خبر می دهند. به گفته جانسون با توجه به نتایج جدیدی که در خصوص باقی ماندن ویروس کووید-19 در بدن بیماران بهبود یافته به دست آمده است، هنوز روشن نیست که در خصوص این بیمار ژاپنی چه اتفاقی افتاده است. یک احتمال این است که وی نوع جدیدی از این ویروس را از شخص دیگری گرفته باشد و احتمال دیگر این است که سیستم ایمنی بدن وی این ویروس را به طور کامل از بین نبرده و با آغاز تکثیر دوباره آن در ریه ها، علائم بیماری بار دیگر ظاهر شده باشند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 456

به "خبرنگاران بیماران بهبودیافته از کرونا تا دو هفته همچنان ناقل هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیماران بهبودیافته از کرونا تا دو هفته همچنان ناقل هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید