تولید ماده ای برای سهولت تصویربرداری تومور سرطانی

به گزارش راوه بلاگ، حکیمه رضایی اقدم دانشجوی داروسازی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگاران با اشاره با طرح خود با عنوان سنتز ماده ای برای سهولت تصویربرداری تومور سرطانی گفت: در حال حاضر از ماده ای برای تصویربرداری از تومورهای سرطانی یک فرد استفاده می شود که وارداتی بوده و مشکلاتی برای افراد در پی دارد.

تولید ماده ای برای سهولت تصویربرداری تومور سرطانی

وی با بیان اینکه این ماده از مقدار سمیتی برخوردار است که برای افرادی که دچار بیماری های مربوط به کلیه و کبد است ضرر دارد، بیان نمود: تزریق این ماده برای چنین افرادی موجب رسوب ماده در کلیه و کبد می شود از این رو پزشک برای این افراد نمی تواند از ماده وارداتی در راستای تصویر برداری از تومور فرد استفاده کند.

این محقق با بیان اینکه به همین دلیل در صدد برآمدیم که این ماده را با دانش خود بومی سازی کنیم، خاطر نشان کرد: در حال حاضر این ماده را سنتز کرده و تمام تست های مربوط به پیش از بالین را به نتیجه رسانده ایم.

به گفته رضایی اقدم، این ماده چندین کاربرد برای چند تصویر برداری را دارد و در واقع در خودش چند عامل دارد که می تواند به تشخیص زودهنگام و دقیق پزشک کمک می کند.

محقق دانشجوی داروسازی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در تست های این ماده ای که سنتز کردیم سمیت کمتری نسبت به نمونه های وارداتی وجود دارد، بیان نمود: سمیت این ماده نسبت به نمونه خارجی ناچیز است.

وی با تاکید بر اینکه دسترسی به این ماده اکنون که در شرایط تحریم هستیم سخت شده است، بیان نمود: سهولت ساخت و استفاده از مواد در دسترس با هزینه پایین از ویژگی های این ماده به شمار می رود.

وی با اشاره به دیگر ویژگی های این محصول گفت: این ماده در کلیه و کبد افرادی که مشکل دارند همانند نمونه خارجی رسوب نمی کند.

رضایی اقدم با بیان اینکه با این ماده تصویر برداری دقیق تر و با چند کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: از این مواد در بیمارستان ها، مراکز درمانی و پزشکی هسته ای استفاده می شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1141

به "تولید ماده ای برای سهولت تصویربرداری تومور سرطانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید ماده ای برای سهولت تصویربرداری تومور سرطانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید