تمامی خدمات وزارت راه و شهرسازی الکترونیکی می گردد

به گزارش راوه بلاگ، تهران(پانا) - اسلامی گفت که متعهد هستیم تا خاتمه آذر ماه، همه فعالیت ها در دستگاه های مرتبط با وزارت راه و شهرسازی الکترونیکی گردد.

تمامی خدمات وزارت راه و شهرسازی الکترونیکی می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در نشست مشترک با وزیر بهداشت به منظور جلوگیری از شیوع و انتشار ویروس کرونا ، با بیان اینکه به تمامی پرسنل بخش وزارت بهداشت خدا قوت می گوییم گفت: در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سعی نموده ایم ضرورت مراجعه به دستگاه های تابعه این وزارتخانه در سطح کشور را کاهش دهیم.

او ادامه داد: بخش عمده ای از دستگاه های تابعه این وزارتخانه را الکترونیکی نموده ایم و بخش زیادی از مراجعات مردم را کاهش داده ایم.

اسلامی توضیح داد: تا به امروز 85 درصد از فعالیت های دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی الکترونیکی شده و ما متعهد هستیم تا خاتمه آذر ماه مابقی دستگاه های تابعه که الکترونیکی نیستند با تکمیل اطلاعات الکترونیکی کنیم.

او یاد آور شد: این اقدامات موجب کاهش ضرورت حضور مردم به این بخش ها می گردد.

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه در راستای اجرای دستورالعمل ها بهداشتی امروز تمامی ضوابط و الزامات ستاد ملی کرونا را ابلاغ نموده ایم اضافه کرد: یکی از این مصوبات در حوزه حمل ونقل هوایی بود که از اول آبان ماه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردیم و ظرفیت مسافرگیری بخش حمل و نقل هوایی را به 60 درصد رسانده ایم.

اسلامی از برخورد با ناوگان حمل ونقل متخلف هم اطلاع داد و گفت: با شرکت های حمل و نقل هوایی و زمینی متخلف به صورت کامل برخورد می گردد و ما حتی با کارکنانی که دستورالعمل های بهداشتی و یا فاصله گذاری های اجتماعی را رعایت ننمایند، برخورد می کنیم.

اسلامی تاکید نمود: به کارکنان و یا شرکت های حمل و نقلی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند تخفیف نمی دهیم چراکه اجازه نمی دهیم با سلامت جامعه بازی گردد و ما متعهد به اجرای تمامی دستورالعمل های بهداشتی هستیم.

اسلامی اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه ای که بین وزارت بهداشت درمان و آموزش کشور و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است در رساندن دارو و تجهیزات پزشکی به مناطق مختلف کشور و همچنین جابجایی های دارو از کشور های مختلف از تمامی ظرفیت های بخش حمل و نقل هوایی استفاده خواهیم کرد.

او بیان نمود: برای کسانی که ارتباط مستقیم با مردم دارند از جمله رانندگان حمل و نقل مسافری تست های سریع کرونا را راه اندازی خواهیم کرد تا رانندگان با کسب اطمینان از سلامت کامل اقدام به جابه جایی مسافران نمایند و ما کیت های تست را در اختیار دستگاه های مختلف قرار می دهیم تا بتوانند با آموزش های لازم این موضوع را عملیاتی نمایند.

اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با نحوه جلوگیری از سفر مسافرانی که مبتلا به کرونا هستند گفت: اطلاعات وزارت بهداشت باید فعال گردد و ما اکنون بخشی از ناوگان حمل و نقل خود از جمله شرکت های رجا و خطوط حمل و نقل هوایی را به این سامانه متصل نموده ایم و تا ابتدای آذرماه این سامانه تکمیل می گردد.

او بیان نمود: تنها بخش اتوبوس باقی می ماند کرد که مقرر شده با هماهنگی هایی لازم این سامانه به تمامی شرکت های حمل ونقل مسافری متصل گردد و با دریافت کد ملی بلیت صادر گردد و کسانی که کد ملی آن ها قرمز باشد از ورود آن ها جلوگیری گردد و حداکثر تا خاتمه آبان ماه و ابتدای آذر ماه به این سامانه متصل می شوند.

اسلامی گفت: با اتصال به سامانه وزارت بهداشت از ابتدای آذر از سفر مسافرانی که تست کرونای آن ها مثبت باشد جلوگیری می گردد.

او همچنین با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی به صورت روزانه تمامی گزارش های مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی را آنالیز می نماید گفت: وزارت راه و شهررسازی تا به امروز 400 گزارش تفصیلی و مدون در حوزه رعایت شیوه نامه های بهداشتی دریافت نموده است.

وزیر راه وشهرسازی شرح داد: بعضی از کشور ها تست کرونای کشور مبدا را نمی پذیرند که این موضوع در بعضی از مواقع باعث ایجاد مشکلاتی می گردد و در بعضی از مواقع باعث تجمع می شد و در ایران هم اجازه ورود به مسافران خارجی به کشور در صورت نداشتن تست کرونا داده نمی گردد .

اسلامی بیان نمود: در پیشتازی برای حذف ضرورت مراجعه به دستگاه های وزارت راه و شهرسازی و الکترونیکی کردن فعالیت ها تا به امروز، حدود 85 درصد فعالیت ها را الکترونیکی کردیم و متعهد هستیم که تا خاتمه آذر ماه، پوشش صددرصدی را ایجاد کنیم و هیچ گونه ارتباط غیر الکترونیکی نداشته باشیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1686

به "تمامی خدمات وزارت راه و شهرسازی الکترونیکی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی خدمات وزارت راه و شهرسازی الکترونیکی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید