تعبیر خواب صیغه (عقد کردن) چیست؟

به گزارش راوه بلاگ، دیدن مراسماتی به مانند عقد و عروسی به گفته بیشتر معبرین اسلامی و کهن به هیچ وجه خوب نبوده و بیانگر وقوع حوادثی در آینده خواهد بود.

تعبیر خواب صیغه (عقد کردن) چیست؟

ازدواج موقت و یا صیغه نوعی از ازدواج در اسلام و مذهب شیعه است که در آن عقد ازدواج برای مدت معین و محدودی با مهریه ای معلوم، بین زن و مرد بسته می شود و با سرانجام آن رابطه زوجیت خودبه خود منقضی می شود.

تعبیر خواب مراسم عقد و عروسی (صیغه کردن دختر و پسر)

مطیعی تهرانی دیدن مراسماتی به مانند عقد، عروسی و صیغه خواندن را به هیچ وجه خوب نمی داند. به گفته وی و تمامی معبرین مراسمات و جشن هایی این چنینی به عزا تعبیر شده و عروس را بلا و مصیبت می دانند.

مطیعی تهرانی حضوری فردی با معینات عاقد در مراسم صیغه خواندن را نشانه بلا و مصیبت می داند و این گونه بیان می کند که اگر در خواب ببینید که عاقد زنی را برای شما یا اگر زن باشید شما را برای مردی عقد می کند بجاست که نگران حوادث آینده باشید.

تعبیر خواب عروس - معنی دیدن مراسم عروسی در خواب چیست؟

در جایی دیگر مطیعی تهرانی بیان می کند اگر کسی در خواب ببیند که داماد شده و نداند عروس کیست و چه نامیده می شود سرانجام عمرش نزدیک است و اگر دختری در خواب نداند که به صیغه چه کسی در آمده است مرگ او نیز نزدیک است.

پس در کل دیدن اینگونه مراسمات در خواب مناسب نیست.

لوک اویتنهاو می گوید:

عقد کردن: آینده ای خوش

تعبیر خواب عاقد

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

حضوری فردی با مشخصات عاقد در مراسم صیغه خواندن را نشانه بلا و مصیبت می داند

تماشا عاقد در خواب میمون و مبارک نیست زیرا او کسی است که لطمات و صدمات مهلک به بیننده خواب وارد می آورد و مصیبت و بلا می آفریند که البته تماشاش در خواب خوب تعبیر نمی گردد.

اگر ببینید آشنایی از جمله آشنایان شما عاقد شد بیگانه به شما آسیب می رساند چه تماشا آشنا به جای بیگانه تصویری است از تمنا و آرزوی ما که ضمیر باطن ما می انگارد اگر آن بیگانه آشنا بود به جای دشمنی محبت می کرد.

به هر حال بیگانه ای در کمین شماست یا خودتان این چنین تصور می کنید و متوحش هستید. همان طور که در کلمه عروسی نوشته ام اصولا عقد و عروسی تماشا در خواب مبارک نیست و عاقد می تواند عامل این ناخشنودی ها باشد.

اگر ببینید که بیگانه ای عقد می نماید آشنایی سبب زیان خواهد شد.

اگر در خواب ببینید که عاقد زنی را برای شما یا اگر زن بباشید شما را برای مردی عقد می نماید بجاست که نگران حوادث آینده باشید و چنانچه دیدید عاقد دو نفر دیگر را عقد می نماید مصیبت شما که بیننده خواب هستید به حداقل می رسد. به هر حال تماشا عاقد در خواب خوب نیست.

تعبیر خواب صیغه کردن زن شوهر دار

حضرت امام جعفر صادق فرموده اند:

تماشا این رویا میتواند نشانگر درد مصیبت اختلالات جسمی و روحی باشد و حتما توصیه میگردد برای دفع شدن خطرات پس از بیدار شدن اسپندی داخل خانه دود کنند و صد مرتبه صلوات بفرستند و یا نسبت به دادن صدقه اقدام کنند

خالد اصفهانی می گوید:

بر زندگی آلوده و معاشرت با افراد فاسد دلالت دارد و ممکن است کسی به رفتار نرم و آرام با دشمنان و راضی کردن آن ها هم تعبیر گردد

محمد ابن سیرین می گوید:

در بعضی موارد به نشانه یتباه شدن دین و ایمان رسوا شدن در میان جمع دراز شدن بیماری و زود فوت شدن می داند بعلاوه در بعضی موارد هم بسته به زمان و شرایط رویا به معنای از هم پاشیدن زندگی زناشویی بخاطر مشاجرات لفظی فراوان و بر هم خوردن روابط اجتماعی و خانگی

سخن آخر

اگر به تازگی خوابی با موضوع صیغه و عقد کردن دیده اید، می توانید رویای خود را در پایین همین صفحه برای کارشناسان ما بنویسید تا در اسرع وقت جوابگوی شما باشند.

انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1592

به "تعبیر خواب صیغه (عقد کردن) چیست؟" امتیاز دهید

29 کاربر به "تعبیر خواب صیغه (عقد کردن) چیست؟" امتیاز داده اند | 3.4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب صیغه (عقد کردن) چیست؟"

5 دیدگاه

آرزوقهرمانی 12 دی 1400

سلام من خواب دیدم که من رادوباره برای همسرم عقدکردن لطفاپاسخ دهید.ممنون

پاسخ به آرزوقهرمانی

حمید 23 آذر 1400

شوهرم خواب دیده که خانواده اش اصرار کردن که یه زن رو که دوتا بچه داره رو برای یکسال صیغه کنه و شوهرم گفته که من زن دارم و بچه
کلا زیر بار نرفته و از خواب بیدار شده
تعبیرش چیه

پاسخ به حمید

Mk 20 آذر 1400

سلام من خواب دیدم پدرم ناراحت و پشیمان هست و اومده منزل گفته یه نفر صیغه کردم اون خانم هم جوان بودن و میومدن درب مغازه پدرم بهشون کمک میکرده (پدرم ب خیلی ها در واقعیت کمک میکنه) میگفت منو ببخشید مادرم هم بخشیدن ولی ناراحت بودن بعد گفتن خونه رو ب اسم ما میکنن من مادرم و برادرم
خیلی ذهنم مشغوله میشه تعبیر خوابم رو بگید ممنون میشم

پاسخ به Mk

میثم محمدی 9 شهریور 1400

سلام خواب دیدم عاشورا داریم ندری قیمه میخوریم
قبل از خواب یه خانمی بیوه ای ک میشناسم رو صیغه موقت کردم تعبیرش چیه؟

پاسخ به میثم محمدی

مریم 20 مرداد 1400

سلام من خواب دیدم توسط یکی از اشنامون با اقایی عقد موقت کردم تا خرید مراسم عروسی بریم

پاسخ به مریم
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید