ترکیه: به حضور نظامی خود در سوریه ادامه خواهیم داد

به گزارش راوه بلاگ، رئیس جمهور ترکیه ضمن انتقاد از انتخابات پارلمانی سوریه و غیردموکراتیک خواندن آن، ادعا کرد که ارتش ترکیه تا تحقق آزادی برای مردم سوریه، در این کشور حضور خواهد داشت.

ترکیه: به حضور نظامی خود در سوریه ادامه خواهیم داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جمهور ترکیه بر حضور نیروهای کشورش در شمال سوریه اصرار کرد و گفت که این نیروها همچنان به حضور در نوار مرزی و استان ادلب باقی خواهند ماند.

رجب طیب اردوغان که امروز سه شنبه به مناسبت گذشت دو سال از تبدیل نظام پارلمانی به نظامی ریاست جمهوری سخنرانی می کرد، گفت که حضور ترکیه در سوریه تا زمانی که مردم این کشور به آزادی برسند، ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور ترکیه به سومین انتخابات پارلمانی سوریه که یکشنبه این هفته برگزار گشت، واکنش نشان داد و ادعا کرد: این روزها در سوریه انتخاباتی برگزار می کنند؛ فقط انتخابات در حد حرف است. چنین انتخاباتی مگر می شود؟ کجا هستند کشورهای مدعی دموکراسی در دنیا؟ آن هایی که مدعی پیشرفت در دموکراسی هستند و یا سازمان ملل، کسی در بین این ها نیست که بگوید چه می کنید؟.

اردوغان انتخابات سوریه را غیرقانونی و غیردموکراتیک خواند و مدعی شد که او به نیابت از مظلومان و قربانیان سوریه صدایش را بالا می برد و از انتقاد می کند.

ترکیه بخش هایی از خاک شمال سوریه را در اشغال خود دارد و از گروه های تروریستی مستقر در استان ادلب سوریه حمایت می کند.

رئیس جمهور ترکیه که از دولت موسوم به وفاق ملی لیبی (مورد حمایت سازمان ملل) حمایت سیاسی و تسلیحاتی می کند همچنین در خصوص بحران لیبی نیز گفت که ورود ترکیه به لیبی باعث شده است که کودتاچیانی که طرابلس را تهدید می کردند، نابود شوند. ترکیه و دولت وفاق ملی، ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی را کودتاچی خطاب می کنند.

اردوغان به عملیات ضد تروریستی نیروهای ترکیه علیه عناصر جماعت اسلامی فتح الله گولن (متهم به راه اندازی کودتای نافرجام 2016) و عناصر گروهک پ.ک.ک اشاره کرد و گفت که ترکیه طی دو سال اخیر، به ترتیب علیه این تروریست ها، 17 هزار و 234 هزار عملیات انجام داده است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت که ای کشور تا سال 2022دو ماهواره ارتباطی ترک ست 6 إی و ترک ست 5 بی را به فضا خواهد فرستاد.

انتهای پیام/

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1208

به "ترکیه: به حضور نظامی خود در سوریه ادامه خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: به حضور نظامی خود در سوریه ادامه خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید