تا اطلاع ثانوی باید پروازهای چارتری لغو شوند تا آرامش به بازار بلیت برگردد

به گزارش راوه بلاگ، ایسنا/ براساس گزارشات منتشر شده، تا اطلاع ثانوی باید پروازهای چارتری لغو شوند تا آرامش به بازار بلیت برگردد.

تا اطلاع ثانوی باید پروازهای چارتری لغو شوند تا آرامش به بازار بلیت برگردد

موضوع بلیتهای هواپیما، کمبود بلیت و قیمتهای نامتعارفی که از سوی مرجع رسمی ایرلاین ها به فروش می رود یا سایتهای فروش آنلاین که به خرید و فروش بلیتهای چارتری اقدام می نمایند، در ماههای گذشته خبرساز بوده است. البته یکی از مهمترین علت کمبود بلیت به گفته مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، ظرفیت پایین ناوگان است.

با توجه به شرایط نابسامان بلیت، از یک سو گران فروشی سایتهای فروش بلیت و از سوی دیگر کمبود بلیت هواپیما، اوایل خرداد بود که سازمان هواپیمایی کشوری گفت پروازهای چارتری از تهران به شش مقصد پرتردد و بالعکس (مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز، بندرعباس و تبریز) لغو خواهد شد.

در این خصوص محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بتازگی درباره علت کمبود بلیت هواپیما و طولانی شدن روند انتظار برای تهیه بلیت شرح داد: در سه ماه ابتدایی امسال، تعداد ناوگان ما بیشتر شده، مسیرهای پروازی ما بیشتر شده، پوشش منطقه ای ما بیشتر شده، در عین حال پرواز به هر علتی به سبد خانوار اضافه شده، ایمنی پرواز، آسانی، قیمت مناسب پرواز از جمله این دلایل است که مردم از روش پرواز برای سفرهایشان اقبال کردند و به همین علت مدت زمان انتظار برای تامین بلیت هواپیما طولانی تر شده است.

بعلاوه مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی درباره مسائل موجود در پیدا کردن و خریدن بلیت هواپیما بیان نمود: طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، تعداد پروازها کاهش پیدا نکرد. ما در جلساتی که با سازمان هواپیمایی کشوری داشتیم، مهلتی به آنها و شرکت فرودگاه ها دادیم و گفتیم که باید بساط سوداگری جمع گردد.

وی با بیان اینکه شرکتهای هواپیمایی متضرر اصلی بازار سوداگرانه می شوند، اضافه کرد: زمانی که بلیت با قیمت بیشتر در بازارهای غیررسمی فروخته می گردد، این پول ها نصیب شرکتهای هواپیمایی نمی گردد و واسطه ها از آن بهره می برند؛ یکی از اصلی ترین نقاط هدف ما هم بساط سوداگری را برچیدن است.

وزیر راه و شهرسازی یک از دلایل سوداگری را مجوزهای غیرموجه چارتری دانست و گفت: دستور دادم که پروازهای چارتری تا اطلاع ثانوی لغو گردد تا آرامش به بازار بلیت برگردد.

البته در بعضی مسیرهایی که پرسنل سکوها و شرکتهای نفتی رفت و آمد دارند، درخواست پرواز چارتری داشتند که باید به صورت موردی حل گردد. اما بساط چارتری تا زمانی که وضع بلیت به آرامش برسد، باید تعطیل گردد و ما اینگونه نباید مردم را در سختی قرار دهیم. سازمان هواپیمایی هم باید ورود مستقیم تری به فروش بلیت داشته باشد و بلیت با نرخ مصوب به فروش برسد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 مرداد 1402 بروزرسانی: 4 مرداد 1402 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 3077

به "تا اطلاع ثانوی باید پروازهای چارتری لغو شوند تا آرامش به بازار بلیت برگردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "تا اطلاع ثانوی باید پروازهای چارتری لغو شوند تا آرامش به بازار بلیت برگردد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا اطلاع ثانوی باید پروازهای چارتری لغو شوند تا آرامش به بازار بلیت برگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید