تأمین برق نجف و کربلا با نیروگاه تمام ایرانی شروع شد

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران: با بهره برداری از نیروگاه حیدریه که توسط شرکت مپنا و با تجهیزات کاملا ایرانی ساخته شده، از این پس برق امکان مقدس نجف و کربلا و همچنین برق مورد احتیاج منازل مسکونی و اماکن تجاری این دو شهر تأمین می گردد.

تأمین برق نجف و کربلا با نیروگاه تمام ایرانی شروع شد

به گزارش خبرنگار مالی راوه بلاگ، روز گذشته با حضور حمید چیت چیان -وزیر نیروی ایران - و عباس علی آبادی - مدیرعامل شرکت مپنا - نیروگاه حیدریه در شهر مقدس نجف به بهره برداری رسید.

این نیروگاه که دارای یک واحد گازی به ظرفیت 162 مگاوات است با تجهیزات ساخته شده در ایران توسط شرکت مپنا و نصب این تجهیزات در شهر نجف به بهره برداری رسیده و نیروگاهی کاملا ایرانی است.

همزمان با بهره برداری از این نیروگاه که با حضور مقامات محلی شهرهای نجف و کربلا و همچنین وزیر برق عراق صورت گرفت، موتورهای برق گازوئیلی منازل مسکونی در بخش گسترده ای از نجف و کربلا خاموش شد و به جای آن برق فراوریی نیروگاه حیدریه در مدار نهاده شد.

همچنین روز گذشته بین وزرای نیروی ایران و برق عراق توافق شد که شرکت مپنا با تبدیل این نیروگاه سیکل ساده به سیکل ترکیبی، ظرفیت آنرا به 500 مگاوات برساند تا تمامی گستره شهرهای نجف و کربلا از برق فراوریی آن بهره مند شوند.

برق آستان مقدس حرم حضرت امیرالمونین علی (ع)، بارگاه مقدس امام حسین (ع) و حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) از این پس با فراوری برق توسط نیروگاه ایرانی حیدریه تأمین می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 823

به "تأمین برق نجف و کربلا با نیروگاه تمام ایرانی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأمین برق نجف و کربلا با نیروگاه تمام ایرانی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید