بحران مهاجرت ناگهان به بزرگترین چالش مرکل تبدیل شد

به گزارش راوه بلاگ، یک خبرگزاری غربی نوشت: اظهار نظر صدر اعظم آلمان که اواسط اوت از تعطیلات تابستانی بازگشت، در مورد اینکه که بحران مهاجرت به اروپا مسئله ای به مراتب بزرگتر از بحران یونان است، مخالفت ها و انتقاداتی را به همراه داشته است.

بحران مهاجرت ناگهان به بزرگترین چالش مرکل تبدیل شد

به گزارش گروه بین الملل راوه بلاگ به نقل از رویترز، آنگلا مرکل در حالی از بحران مهاجرت به اروپا به عنوان مسئله ای عظیمتر از بحران یونان یاد نموده است که در دو هفته گذشته، مساله مهاجرت به یکی از مهمترین مسائل مورد توجه افکار عمومی تبدیل شده است.

در ابتدا، وزیر کشور آلمان خاطرنشان کرد که این کشور احتمالا تا انتها سال جاری پذیرای 800 هزار مهاجر خارجی خواهد بود که به دنبال پناهندگی هستند که این رقم دو برابر بیشتر از پیش بینی چند ماه پیش بوده است. این رقم همچنین 4 برابر بیشتر از آمارهای سال گذشته است.

ادامه مخالفت ها با ورود مهاجران خارجی در شهر هایدنائو در شرق آلمان نیز منجر به زخمی شدن بیش از 30 مامور پلیس شد. این درگیری ها یادآور خشونت های نژادی اوایل دهه 1990 میلادی بوده است.

اواخر پنج شنبه نیز کامیونی در یک عظیمراه اتریش توقیف شد که حامل 71 جسد مهاجران خارجی بوده است. ساکنان شهر هایدنائو مرکل را به خاطر اعلام همبستگی با مهاجران خارجی، خائن دانسته اند.

البته مرکل در دوره ای که صدر اعظم آلمان بوده با بحران غریبه نیست. در دوره ده ساله ای که وی در قدرت بوده، بحران اقتصادی جهانی به وقوع پیوست و منازعه با روسیه بر سر اوکراین به بالاترین حد رسیده است. ولی این بحران ها فاصله زیادی با زندگی عادی مردم آلمان داشته است. ولی اکنون مرکل با بحرانی روبرو شده است که تاثیر مستقیمی بر زندگی جامعه آلمانی دارد.

هفته نامه دی زیت آلمان نیز به این مساله این گونه اشاره نموده است: در دوران بحران یورو مردم آلمان می گفتند این مشکل سایر کشورهاست و آلمان در شرایط خوبی به سر می برد. ولی اکنون مشکل داخل مرزهای آلمان آمده است. برای نخستین بار از زمانی که مرکل به قدرت رسیده، آلمان با یک مشکل داخلی عظیم روبرو شده است.

بحران مهاجرت یک چالش است که به طور کلی ابعاد مختلف و پیچیده ای دارد. این یک بحران منطقه ای، ملی و اروپایی است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 876

به "بحران مهاجرت ناگهان به بزرگترین چالش مرکل تبدیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران مهاجرت ناگهان به بزرگترین چالش مرکل تبدیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید