با وجود تولید ماسک در قم، داروخانه ها با کمبود روبرو هستند

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/قم فرمانداز قم از فعالیت 13واحد تولیدی ماسک و در عین حال کمبود این کالای بهداشتی در داروخانه های استان خبرداد.

با وجود تولید ماسک در قم، داروخانه ها با کمبود روبرو هستند

مرتضی حیدری امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بحران استان که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه کرونا شیوعی مجدد یافته است باید با مراعات مسایل بهداشتی از گسترش بیشتر آن جلوگیری کرد.ه دستو

وی اضافه کرد: امروزه واحدهای مختلفی در استان قم در زمینه تولید ماسک فعال هستند و اگر موانع رفع شود قادر به صادرات ماسک به خارج از استان هستیم.

حیدری اظهارکرد: ماسک های موجود به دو بخش N95 و سه لایه تقسیم می شود که در زمینه ماسک N95 به میزان مصرف استان تولید می شود و مازاد بر نیاز به استان های موردنیاز ارسال و فروخته می شود.

فرماندار قم با بیان اینکه در زمینه ماسک 3 لایه از یک ماه گذشته پیش بینی امروز را می کردیم و در زمینه قیمت و مجوز و همچنین مواد اولیه اقدامات لازم مدنظر بود که مشکل مواد اولیه رفع شده است، شرح داد: با توجه به شیوع کرونا واحدهای تولیدی که در زمینه تولید ماسک فعالیت می کنند، مسائل اولیه دارند و در این زمینه باید اهتمام لازم وجود داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم رفع مسائل تولیدکنندگان ماسک در استان گفت: مشکل اصلی این بوده که هنگامی که از قیمت گفته می شود گره کور وجود دارد، چون تولیدکننده مواد اولیه را با قیمت بالاتر می خرد و بنا به سیاست های اعلامی می بایست آن را با قیمت قبل بفروشد که این موضوع سبب تعارض می شود.

حیدری با بیان اینکه 13 واحد تولیدی در استان در حال تولید ماسک هستند، ادامه داد: باید برای هرکدام سهمیه ای مشخص شود تا از تولید خود به استان بدهند و جوابگوی تقاضای مردم قم باشند.

وی با تأکید بر اینکه مردم به داروخانه مراجعه می کنند ولی داروخانه ها با کمبود ماسک روبه رو هستند و این موضوع باید با مدیریت و توجه مسئولان رفع شود، گفت: رفع مشکل ماسک کار پیچیده ای نیست، باید تکلیف تولیدکننده ماسک و میزان سهمیه داخل مشخص شود و مازاد بر نیاز داخل را اجازه دهیم تا بنا بر شرایط عمومی اقدام شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1153

به "با وجود تولید ماسک در قم، داروخانه ها با کمبود روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وجود تولید ماسک در قم، داروخانه ها با کمبود روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید