اپل مذاکراتی را با نیسان درباره فراوری خودروی الکتریکی خودران داشته است

به گزارش راوه بلاگ، بعد از منتشر شدن خبری مبنی بر سرانجام یافتن مذاکرات اپل و شرکت خودروسازی هیوندای درباره فراوری خودروی الکتریکی خودران اپل، شرکت هیوندای اظهار داشت که این شرکت عقیده دارد که اپل علاوه بر هیوندای، با دیگر شرکت های خودروسازی دیگر در دنیا هم در حال مذاکره است.

اپل مذاکراتی را با نیسان درباره فراوری خودروی الکتریکی خودران داشته است

به تازگی گزارش های منتشر شده اند که نشان می دهند یکی از این شرکت های خودروسازی نیسان است. به نظر می رسد که این شرکت خودروسازی در ماه های اخیر مذاکراتی را با اپل درباره این خودروی پرحاشیه داشته است.

این گزارش جدید که توسط Financial Times منتشر شده است، همچنین عنوان می نماید که با توجه به گزارش های به دست آمده می توان گفت که این مذاکرات دیگر در حال برگزاری نیستند.

در بیاینه منتشر شده توسط شرکت نیسان به خبرگزاری رویترز، نیسان اعلام نموده است که این شرکت در حال مذاکره با اپل نیست. با توجه به این گفته نیسان می توان گفت که اگر مذاکراتی میان اپل و نیسان در گذشته اتفاق افتاده باشد، به نظر می رسد که این مذاکرات به خاتمه رسیده است.

سخنگوی شرکت نیسان همچنین اعلام نموده است که این شرکت همواره از همکاری ها و مشارکت ها برای سرعت بخشیدن به ایجاد تحول در صنعت، استقبال می نماید.

در گزارش منتشر شده توسط Financial Times همچنین به این موضوع اشاره شده است که مذاکرات اجرا شده میان اپل و شرکت خودروسازی نیسان کوتاه بوده و به سمت انجام مذاکرات میان سطح های بالای مدیریتی پیش نرفته است.

نکته قابل توجه در اینجا این است که مذاکرات اجرا شده میان اپل و نیسان به ظاهر به این شکل بوده که اپل از نیسان تقاضا نموده است که خودرو هایی را با برند اپل فراوری کند. در واقع اپل قصد داشته است تا خود فراوری کننده تجهیزات اصلی باشد و شرکت خودروسازی نیسان وظیفه مونتاژ و فراوری این خودرو را بر عهده داشته باشد.

مدیر ارشد عملیاتی نیسان یعنی Ashwani Gupta بدون تأیید کردن شایعه های منتشر شده درباره این موضوع به نشریه Financial Times گفته است: ما مشتریان راضی خود را داریم که از طریق فراوری خودرو به این موفقیت دست یافته ایم. به هیچ وجه قصد نداریم تا روش فراوری خودروی خود را تغییر دهیم.

  • سرپرست تیم توسعه شاسی پورشه به اپل می پیوندد

این شخص در ادامه گفته است: روش هایی که ما با استفاده از آن ها خودروی های خود را طراحی می کنیم، توسعه می دهیم و فراوری می کنیم باعث شده است که ما یک فراوری کننده خودرو به نام نیسان باشیم.

بعد از تأیید هیوندای مبنی بر اینکه این شرکت مذاکراتی را با اپل درباره فراوری خودروی الکتریکی داشته است، شایعه های مربوط به خودروی اپل شدت گرفتند. همان گونه که در خبر های خوانده اید شرکت هیوندای به تازگی اعلام نموده است که مذاکرات این شرکت با اپل درباره خودروی اپل به خاتمه رسیده است.

گزارش ها نشان می دهند که اپل به جای تبدیل شدن به یک شرکت خودروسازی گویا می خواهد شرکت خودروسازی را پیدا کند تا پلتفرم لازم برای توسعه خودروی الکتریکی را در اختیار این شرکت قرار دهد. بعد از انجام این کار، اپل می خواهد که فناوری های لازم سخت افزاری و نرم افزاری برای فراوری خودرو را توسعه دهد. بر اساس گزارش منتشر شده توسط Nikkei به نظر می رسد که اپل درباره این موضوع مذاکراتی را با نیمه از شرکت های خودروسازی داشته است.

  • چرا اپل ممکن است به بزرگترین تهدید برای تسلا تبدیل گردد؟

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2034

به "اپل مذاکراتی را با نیسان درباره فراوری خودروی الکتریکی خودران داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل مذاکراتی را با نیسان درباره فراوری خودروی الکتریکی خودران داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید