انجام 37 پژوهش مورد احتیاج 16 دستگاه اجرایی استان تهران

به گزارش راوه بلاگ، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: کمیته منتخب کارگروه پژوهش و فن آوری استان تهران 37 عنوان پژوهشی مورد احتیاج 16 دستگاه اجرایی استان تهران را بر اساس اولویت ها مورد تائید قرار داده است که به وسیله فراخوان، این پژوهش ها انجام خواهد شد.

انجام 37 پژوهش مورد احتیاج 16 دستگاه اجرایی استان تهران

نعمت الله ترکی در گفت وگو با خبرنگاران، در تشریح فرایند انجام پژوهش های مورد احتیاج دستگاه های اجرایی استان تهران گفت: بر اساس بند ز تبصره 9 قانون بودجه سال 1398 و همچنین قانون بالادستی بند ب ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه کشور دستگاه های اجرایی ملزم هستند 1 درصد از بودجه خود(به جز فصل 1 و 6) را صرف پژوهش به وسیله مراکز علمی و دانشگاه ها نمایند؛ اما بعضی از دستگاه ها که بودجه کمی داشتند یک درصد پژوهش بسیار ناچیز بود و امکان کار پژوهشی برای آنها میسر نبود.

وی اضافه نمود: بر همین اساس از سال 1397 بر اساس تبصره یک قانون بودجه در استان تهران کل بودجه پژوهشی دستگاه های اجرایی متمرکز شد که مبلغی حدود 2 میلیارد تومان بود. شورای برنامه ریزی (با مشخص اولویت ها و چالش ها) تصمیم گرفت طی ساز و کاری علمی و حرفه ای این بودجه را برای کارهای پژوهشی مورد احتیاج استان اختصاص دهد. از این رو کارگروه پژوهش و فن آوری ذیل شورای برنامه ریزی استان تهران ماموریت یافت تا موضوعات پژوهشی پیشنهادی دستگاه های استان را بر اساس مسائل و چالش های استخراج شده ارزیابی و دسته بندی کند.

ترکی ادامه داد: 24 دستگاه اجرایی که بودجه هزینه ای دریافت می نمایند موظف به ارسال محورهای پژوهشی خود شدند که در نهایت 18 دستگاه تعداد 142 موضوع را بعنوان موضوع پژوهشی خود ارسال کردند که نهایتا کمیته منتخب کارگروه پژوهش و فن آوری استان تهران 37 عنوان پژوهشی مورد احتیاج 16 دستگاه اجرایی استان تهران را بر اساس اولویت ها مورد تائید قرار داد و نهایتا این تصمیم در کارگروه پژوهش و فن آوری استان تهران تصویب شد.

وی تاکید نمود: مقرر شد طی فراخوانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران و دستگاه های اجرایی از مراکز دانشگاه های علمی برای ارائه پروپوزال مرتبط با موضوعات مصوب پژوهشی استان دعوت گردد. بر همین اساس هر دستگاه اجرایی پس از دریافت پروپوزال ها توسط یک داور علمی (استاد دانشگاه مرتبط با موضوع پژوهش) و یک داور اجرایی (کارشناس ارشد و متخصص در دستگاه اجرایی با 15 سال سابقه) نسخه پروپوزال ارسالی از مراجع دانشگاهی را مطالعه و ارزیابی و داوری می نمایند و در نهایت برای تائید نهایی و عقد قرارداد پژوهشی و اختصاص بودجه به کمیته ارسال می گردد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود از اساتید و مراکز علمی و دانشگاه ها برای همکاری با دولت در انجام این پژوهش ها دعوت کرد و اضافه نمود: اساتید و مراکز علمی با حضور و مشارکت در این فراخوان طرح ها و تحقیقات خود را ارائه نموده و پس از انتخاب بهترین پروپوزال با آنها قرارداد منعقد می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 416

به "انجام 37 پژوهش مورد احتیاج 16 دستگاه اجرایی استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام 37 پژوهش مورد احتیاج 16 دستگاه اجرایی استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید