افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش راوه بلاگ، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای پایتخت اکنون در شرایط قابل قبول است، اما در ساعات بعدازظهر امروز (5 شهریورماه) با افزایش غلظت آلاینده ازن کاهش کیفیت هوا نیز پیش بینی می شود.

افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بنا بر پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (5 شهریورماه) با توجه به شرایط جوی مساعد طی ساعات گذشته شاهد برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهیم بود.

طی روز به تدریج از تندی باد کاسته می شود و شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده ها فراهم خواهد شد، علاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر باعث کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

در اواخر وقت نیز با افزایش ترافیک و عدم وزش باد مؤثر بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزوده می شود و احتمال می رود کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با افزایش تندی باد تا صبح فردا (6 شهریور ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. هرچند با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

طی روز حاکمیت جو آرام و عدم وزش باد مؤثر تا حدودی باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد همچنین غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر افزایش پیدا خواهد کرد و به تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.

به مرور افزایش تندی باد در ساعات پایانی فردا (6 شهریور ماه) باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد و برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 70 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 72 است و هوا در محدوده قابل قبول واقع شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1368

به "افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید