7 کار هیجان انگیزی که باید در تابستان انجام داد

به گزارش راوه بلاگ، تابستان بهترین فرصت سفر است، اما جز سفر، برای اینکه بیشتر بهمان خوش بگذرد چه کارهایی انجام دهیم؟

7 کار هیجان انگیزی که باید در تابستان انجام داد

پیک نیک رفتن

تابستان فصل مناسبی برای پیک نیک رفتن است. در یک عصر تابستانی اگر پارک برویم، احتمالا خانواده های زیادی را می بینم که روی چمن ها زیرانداز انداخته اند و بساط عصرانه یا شام را برپا کرده اند. پیک نیک رفتن سرگرمیی نیست که در آن فقط به بزرگترها خوش بگذرد و بچه ها هم اوقات خوشی را خواهند داشت.

کمپ کردن

نه از باد و بوران خبری هست و نه از باران و این موقعیتی ست که طبیعت گردان برای کمپ کردن منتظرش هستند. هوا که مساعد باشد، کافی ست مکان مناسب را پیدا کنیم.

کمپ کردن در طبیعت شاید به راحتی ماندن در هتل و مسافرخانه نباشد و بگویید به دردسرش نمی ارزد، ولی یک یا چند روز را در طبیعت گذراندن، جدا از اینکه آدم را نمی کشد، چیزهای زیادی یادت می دهد، آنطور که در کتاب 101 کاری که قبل از مرگ باید انجام دهید هم به آن اشاره شده.

زمین مسطحی که در ارتفاع قرار گرفته، بهترین جا برای کمپ کردن است. اگر در جنگل هستیم بهتر است چادرمان را زیر درختان نصب نکنیم.

نکته دیگر اینکه باید همه وسایل مورد نیاز را برداریم تا به دردسر نیافتیم. وسایلی از قبیل چادر، زیرانداز، وسایل پخت وپز و درست کردن آتش و…… مازیچال و دشت دریاسر از معروف ترین جاها در ایران برای کمپ کردن هستند.

شنا و آب تنی

تابستان، فصل سرگرمی های بیرون از خانه است و در بین سرگرمیات تابستانی، شنا و آب تنی طرفدار زیاد دارد. برای این کار جدا از رفتن به استخر، می توانیم به شهرهای ساحلی سفر کنیم و دریک هتل ساحلی بمانیم. انتخاب دیگر رفتن به رودخانه هاییست که مناسب آب تنی اند.

بیشتر آبشارها، حوضچه ای دارند که عمق شان زیاد نیست و می توان در آنها آب تنی کرد. آبشار شیرآباد در گلستان، یکی از این آبشارهاست. پلنگ دره در شیرگاه و دره زمان هم می تواند انتخاب های دیگرمان باشد.

قایق سواری و رفتینگ

اگر دنبال ساختن یک تابستان هیچان انگیز باشیم، می توانیم قایق سواری، موج سواری و حتی رفتینگ را هم در برنامه بگنجانیم. بیشتر دریاچه ها، قایق دارند؛ از دریاچه های داخل شهر مثل دریاچه خلیج فارس در تهران یا دریاچه کیو خرم آباد گرفته تا دریاچه هایی که برای رسیدن به آنها باید کمی از شهر دور شویم.

دریاچه بهشهر عباس آباد و دریاچه الیمالات نور از جمله این دریاچه ها هستند.

جز قایق سواری، اگر بخواهیم آدرنالین خون مان حسابی بالا برود می توانیم در این فصل سراغ رفتینگ هم برویم. پیچ وتاب رودخانه های خروشان ما را به وجد خواهد آورد و تجربه خیلی نابی را برایمان رقم می زند.

باید بدانیم مسیرهای رفتینگ در ایران محدوند؛ ارمند رود در چهارمحال و بختیاری، رودخانه سیروان در کردستان، رودخانه هراز و رودخانه زاینده رود از مسیرهای رفتنیگ در ایرانند که تورهای مخصوص به آنها هم هرساله برگزار می شود.

اگر خیلی بخواهیم خوش بگذارنیم می توانیم سراغ موج سواری هم برویم. این روزها ساحل رمین چابهار، میزبان اولین جشنواره موج سواری ست. این جشنواره تا پایان شهریور ادامه دارد؛ در جایی که منظره کوه های مریخی جلوی رویمان است و حتما به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل می شود.

زدن به دل جاده های جنگلی

در ایران جاده های جنگلی زیادی هست که می توان در تابستان دل به آنها زد. برخی از این جاده ها برخلاف جاده های شناخته شده بکرند و چندان عبور و مروری در آنها صورت نمی گیرد.

درخت ها در این فصل سال سرسبزند و بلندی و انبوه بودن شان باعث می شود آفتاب چندان از لابه لایشان رخنه نکند. می توانیم چند دقیقه ای در حاشیه این جاده ها کناربزنیم و داخل جنگل شویم.

زیر سایه درخت ها از گزند گرما درامانیم. جاده اسالم به خلخال، جاده دوهزار و سه هزار، جاده چمستان، جاده یوش به بلده، جاده امامزاده هاشم به روخانکول، از جمله این جاده های جنگلی اند.

اقامت در خانه های بومگردی

جز خانه های بومگردی ای که در وسط شهرها قرار گرفته اند، برخی از اقامتگاه های سنتی را در جنگل یا در ارتفاعات پیدا می کنیم. بهترین فصل ماندن در این دسته از اقامتگاه ها بهار و تابستان است.

با ماندن در این خانه های بومگردی می توانیم با گوشه ای از زندگی روستایی آشنا شویم و در خانه هایی بمانیم که ساده و خیلی خودمانی اند و آدم در آنها احساس راحتی می کند.

بستنی درست کردن

این پیشنهاد برای آنهایی ست که قصد سفر ندارند، هرچند در سفر هم می توان بستنی درست کرد. بستنی، یکی از نمادهای تابستان است و حرف زدن از این فصل بدون نام بردن از بستنی بی معنا.

یکی از میوه های تابستانی مثل انبه را می توانیم انتخاب کنیم و دست به کار شویم. تکه های انبه را در مخلوط کن می ریزیم و کمی شیر و شکر به آن اضافه می کنیم.

مواد را داخل قالب بستنی می ریزیم و در فریزر می گذاریم. بعد از آماده شدن آن، حتما از تابستان خوشمان می آید و گرما را برای لحظاتی هم که شده فراموش می کنیم.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2723

به "7 کار هیجان انگیزی که باید در تابستان انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 کار هیجان انگیزی که باید در تابستان انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید